Futbalová vábnička pod Čebraťom

Futbalová vábnička pod Čebraťom

RedakciaŠport21.9.2021

Zajtra (22. septembra) v dohrávanom zápase 3. kola Fortuna ligy ružomberskí futbalisti o o 18. hod. vyzvú úradujúceho majstra Slovan Bratislava.

„Belasí“, ktorí sa v závere prestupového obdobia vystužili zaujímavými novými akvizíciami, sú už jediným mužstvo s nulou v kolónke prehier. V predchádzajúcom kole bratislavský tím doma remizoval so Žilinou 2:2.

Áno, bude to futbalový sviatok, veď príde Slovan,“ pritakal tréner futbalovej Ruže Peter Struhár. „Je to klub, ktorý má cveng na celom Slovensku a je známy i v zahraničí. Všetci sa na zápas s našim jediným účastníkom v pohárovej ´Európe´ tešíme.“

V sobotu Ružomberok proti Dunajskej Strede (1:2) vytiahol špičkový výkon, na ktorom sa dá stavať aj proti lídrovi tabuľky. „Všetci mohli vidieť náš progres. Kvalitnému súperovi chlapci boli minimálne vyrovnaným súperom, ak nie aj lepším tímom. Vo viacerých parametroch sme dokázali DAC prevýšiť,“ pripojil Struhár.

Kabína MFK je plná odhodlania a očakávania. „Verím, že opäť odohráme dobrý zápas. V stretnutí s Dunajskou Stredou sme sa presvedčili, že si môžeme trúfnuť na hocikoho. Zo zápasu nemáme strach, ak budeme ctiť našu hru, tak ako v sobotu, čiže vysoko napádať a tlačiť sa dopredu, odmenou môže byť pekný výsledok,“ rozhovoril sa stopér MFK Alexander Mojžiš. „Je pravda, že Slovan má veľké individuality, naopak naša sila je hlavne v kolektíve. Dovolím si povedať, že sme lepší, zohratejší tím.“

O úžasnej motivácii v Struhárovej družine niet najmenších pochýb. „Proti Slovanu sa každý bude chcieť ukázať a vytiahnuť. Ide o zápas so špecifickým nábojom a so zvýšenými emóciami. V takejto atmosfére určite každý pôjde na doraz. Zvlášť si však musíme dať pozor na nebezpečnú bratislavskú ofenzívu. Ideme sa ale pobiť o tri body,“ dopovedal Mojžiš.

V každom prípade pod Čebrať príde súper ako hrom. Aj so zreteľom na jeho rozpočet, či hráčsky materiál. A pod vedením úspešného kouča Vladimíra Weissa, st. Je to veľký futbalový magnet.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 17 výhier, 18 remíz, 34 prehier, skóre 66:96.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia