Futbalové dostaveníčko v Černovej

Futbalové "dostaveníčko" v Černovej

RedakciaŠport29.7.2021

Letný futbalový kemp Černová 2021. Nový formát, pod týmto názvom, prilákal na zrekonštruovaný štadión TJ Máj v mestskej časti, ktorý je súčasťou Futbalovej akadémie MFK Ružomberok, 25 „decák“ z Ružomberského okresu.

Ide o denný projekt, ktorý začal v pondelok a skončí v piatok. Chlapci prichádzajú vždy ráno do ôsmej a vo futbalovom areáli majú program do šestnástej hodiny,“ rozhovoril sa Samuel Kozolka, šéf kempu, ktorý sa jeho účastníkom na „placi“ venuje spolu s Jurajom Moravčíkom a Marekom Bakošom.

Kozolka bol aj iniciátorom týždňovej „stretávky“. „Ešte v čase lockdownu, keď dvere na športoviskách boli zatvorené a deti boli len doma, začal som uvažovať nad letnou akciou. Efektívne pohybom tu vypĺňame voľný čas chalanov a takisto odbremeňujeme ich rodičov,“ vysvetľoval hlavný promotér.

Frekventanti sú rozdelení podľa veku do dvoch partií. „U prípravkárov do 11 rokov všetko robíme hravou formou, aby každá činnosť ich bavila. Program druhej skupiny je už trošku vážnejšie futbalovo orientovaný. Avšak takisto ide nám o tom, aby si tento pobyt chlapci užili. Spolu s nami sú tiež tri animátorky Lenka a Natália Kozolkové a Diana Perig. Dievčatá sa chlapcom starajú o mimo futbalový program a sú im vlastne stále k dispozícii a keď dačo potrebujú, môžu sa na animátorky obrátiť,“ dozvedeli sme sa ďalej.

Organizátori v Černovej pilotného podujatia, majú z jeho priebehu len príjemné pocity. „Smelo môžem povedať, že sme ´decká´ zaujali, čo nám potvrdzuje i spätná väzba od rodičov. Sme radi, že medzi chalanmi vládne spokojnosť. Takisto nás teší, že niektorých chlapcov, ktorí zatiaľ nikde nehrali sme už aj zlanárili do nášho oddielu,“ podotkol Samuel Kozolka, ktorý v TJ Máj cepuje najmladšiu zmenu „koženej“. „O rok sa určite takto znovu stretneme,“ prisľúbil hlavný hostiteľ na záver.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia