Futbalové ihriská zase v plnej permanencii

Futbalové ihriská zase v plnej permanencii

RedakciaŠport12.11.2020

Znovu reflektory večer svietia nad umelými futbalovými plochami na štadióne MFK Ružomberok, v areáli Základnej školy Klačno i v Černovej. Aj aj cez deň je na týchto športoviskách rušno.

Od pondelka, po plošnom testovaní na COVID-19, sme opäť rozbehli tréningový proces vo všetkých kategóriách. Žiaci sa stretávajú dvakrát do týždňa, ´šestnástka´ a ´sedemnástka´ tri razy a starší dorastenci majú štyri tréningy. Na ihriská sa vrátila aj ženská a dievčenská zložka,“ informoval nás športový riaditeľ mládežníckej sekcie MFK Ružomberok Peter Tomko.

Predchádzajúci týždeň na klube pripravovali vlastný tréningový manuál, tak, aby boli dodržané všetky epidemiologické opatrenia. „Celkove to bolo organizačne a logisticky veľmi náročné. V nedeľu večer sme mali poslednú poradu našej sekcie, kde sa ešte všetky veci doťahovali. Navyše sme rozbehli i ´prípravky´, keďže ´decká´ veľmi chceli a takisto ich rodičia. Táto skupina chodí do telocvične. Celá mládež v klube dlho nerobila nič. Je len fajn, že sa zase môže hýbať, tým získava aj imunitu,“ pokračoval Tomko.

V sobotu a v nedeľu (10. a 11. októbra) odohrali ružomberské tímy posledné majstrovské stretnutia. Potom ich Ústredný krízový štáb SR vypol. „Nič nenasvedčuje, aby v jeseni ešte súťaže pokračovali. Hovorí sa o tom, že niektoré na umelej tráve by sa znovu mohli rozbehnúť v januári, takže chceme byť pripravení,“ vravel ďalej Peter Tomko a dodal: „Pre nás všetkých je to veľmi ťažká doba, no podľa možností robíme všetko preto, aby šport nezastal.“

V jednotlivých kategóriách sa trénuje v šesťčlenných skupinách, pričom ide o hodinové jednotky, po ktorých sa partie striedajú. Rozpis je od pondelka do nedele.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia