Futbalové poschodia v sezóne 2021/2022 pravdepodobne po starom

Futbalové "poschodia" v sezóne 2021/2022 pravdepodobne po starom

RedakciaŠport3.2.2021

Štart futbalovej jari v nižších súťažiach, teda okrem Fortuna ligy a II. ligy, ktoré s profesionálnym štatútom majú výnimku, je v nedohľadne. Navyše tie nemajú ani skompletizovaný jesenný program.

Preto je už viac menej isté, že veľká reorganizácia súťaží, ktorá mala byť zrealizovaná od súťažného ročníka 2021/2022, sa odkladá.

Z troch súčasných štyroch tretích líg, zostanú len dve – západná a východná so šestnástimi účastníkmi a prejdú z regiónov pod riadenie Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Ako s ďalším článkom v hierarchii sa ráta s majstrovstvami regiónu. Pôjde o štyri skupiny – Bratislava, Západ, Stred a Východ. Zo štvrtých líg (z dvoch skupín v rámci Stredného Slovenska) sa automaticky stane piata najvyššia súťaž. Zmenami prejdú tiež druhé dorastenecké ligy.

Výkonný výbor SFZ bude navrhovať zväzovej konferencii, aby reorganizácia sa posunula o rok a o účastníkov jednotlivých súťaží rozhodovala štandardná sezóna. Takže dátum spustenia, už schválenej reorganizácie futbalových „poschodí“, bude na delegátov najvyššieho orgánu SFZ.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia