Futbalové tréningy amatérov a mládeže (zatiaľ) v šesticiach

Futbalové tréningy amatérov a mládeže (zatiaľ) v šesticiach

RedakciaŠport17.4.2021

Hneď ako štátne autority ohlásili, že od 9. apríla dôjde k uvoľňovaniu niektorých epidemiologických opatrení, široká futbalová obec čakala na presné usmernenie zo strany Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Napokon sa ho dočkala včera vo večerných hodinách. Ide o dokument, ktorý „rozmenil na drobné“ vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva SR.

SFZ zotrváva na prerušení všetkých ním riadených súťaží (tie sú pozastavené od 15. októbra 2020) až do odvolania. Republikový zväz zároveň odporúča regionálnym a oblastným futbalovým zväzom uplatniť rovnaký postup pre súťaže, ktoré sú v ich riadiacej kompetencii a pôsobnosti. Stále tiež nie je možné organizovať turnaje, športové kempy či prípravné stretnutia.

„Zelenú“ od pondelka dostáva tréningových proces v exteriéri. Skupina aktívne zapojených ľudí (okrem Fortuna ligy a II. ligy) nesmie v rovnakom čase a na tom istom športovisku (ihrisku) presiahnuť číslo šesť, vrátane trénera. SFZ výrazne neodporúča obchádzať uvedené pravidlo napríklad umelým rozdelením tréningovej plochy na viacero častí.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia