Futbaloví arbitri v hráčskom šate

Futbaloví arbitri v hráčskom šate

RedakciaŠport15.2.2019

Ružomberská basketbalová mekka, športová hala Koniareň bude v sobotu (16. februára) dejiskom 4. ročníka futsalového turnaja rozhodcov.

Hlavní aktéri na Pohári predsedu komisie rozhodcov Stredoslovenského futbalového zväzu (SsFZ) si vymenia píšťalky či zastávky za hráčske dresy a pokúsia sa odkryť niečo aj zo svojho futbalového umenia.

Prihlásených je deväť oblastných výberov v rámci SsFZ, keď dva okresy Veľký Krtíš a Rimavská Sobota neposkladali mužstvá. Desiatym účastníkom je Oblastný futbalový zväz Prešov,“ informoval nás jeden z organizátorov, ružomberský treťoligový arbiter Ján Rojček. „Za jednotlivé tímy môžu nastúpiť aj rozhodcovia, ktorí pôsobia v súťažiach riadených Slovenským futbalovým zväzom. Jedinou podmienkou je, aby hráč mal odrozhodovaný aspoň jeden majstrovský zápas v jesennej časti súťažného ročníka 2018/2019,“ doplnil Rojček.

Od 9:00 hod. sa turnaj rozbehne duelmi v dvoch štvorčlenných skupinách a od 15:40 hod. prídu na rad stretnutia o konečné umiestnenie. Finále je naplánované na 17:45 hod.

Vlani po veľkej bitke sa víťazom stal výber Liptovského futbalového zväzu (aj s Ružomberčanmi), ktorý zdolal mužstvo Východoslovenského futbalového zväzu až na penalty 4:3, keď v riadnom hracom čase sa zápas skončil „egálom“ – 1:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia