Futbaloví dorastenci Černovej siahali po titule majstra stredného Slovenska

Futbaloví dorastenci Černovej siahali po titule majstra stredného Slovenska

Ján SvrčekŠport2.7.2023

Prvá Futbalová akadémia United Nededza-Kotrčina Lúčka-Gbeľany (42 bodov), druhý TJ Máj Černová (36). Takto to vyzeralo v „cieli“ III. lige starších dorastencov (U 19), v skupine o majstra v rámci Stredoslovenského futbalového zväzu.

Určite ide o najväčší úspech mládežníckeho futbalu v Černovej. Celú sezónu môžem hodnotiť len pozitívne, družstvo ju zvládlo bez výsledkových, či výkonnostných výkyvov. No netajím, chceli sme byť prví. Nemyslím si, že Kotrčina Lúčka bola nad naše sily. Je pravda, že si pomohla aj hráčmi so striedavými štartmi z MŠK Žilina, no aj tak definitíva padla až v poslednom kole, keď sme v Nededzi prehrali 0:5. To už bol záver dlhej sezóny a zároveň čas školských výletov a kvôli nim družstvu chýbali traja hráči zo základnej zostavy, čo rozhodlo. Išlo o skutočný finálový duel,“ rozhovoril sa tréner černovskej „devätnástky“ Eduard Lacko.

Základ tohto tímu tvoria chalani ročníka narodenia 2005. „My sme káder skladali smerom do budúcna, takže kvôli naplneniu vekovej hranice, kolektív opustia iba traja hráči, z toho dvaja zo základnej zostavy. Samozrejme, kabínu budeme dopĺňať z U 17,“ vysvetľoval E. Lacko, ktorý na otázku, kto zvlášť ťahal černovských starších dorastencov, odvetil: „Môj syn Matúš Lacko, Tomáš Orgoník a Dávid Omasta. To bola trojka, čo aj v ťažkých chvíľach dokázala zlomiť remízový výsledok na našu stranu.“

Všetko naznačuje, že nová sezóna bude ešte náročnejšia. „Kým teraz štartovalo osem celkov, už máme informáciu, že by nás malo byť až štrnásť. Pravdepodobne pribudne Rimavská Sobota, Martin B, no i ďalší, vrátane lanských druholigistov,“ vravel ďalej černovský kouč.

E. Lacko však nemal vo svojom portfóliu v TJ Máj iba kategóriu U 19, no zároveň viedol tiež mladších dorastencov (U 17). „Podmienkou pilotného projektu bolo v dorasteneckej kategórii postaviť dvojičku. Najprv však bolo treba dať dokopy dostatočný počet hráčov. Išlo väčšinou o domácich chlapcov a z okolia, z Klačna, Likavky, Ludrovej atď., čo mali záujem o vyššiu súťaž. Tu sme skončili štvrtí, čo tiež považujem za veľký úspech. Celej špičke sme dokázali byť konkurencieschopným súperom,“ doložil Eduard Lacko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia