Futbaloví dorastenci sa proti belasým pochlapili

Futbaloví dorastenci sa proti "belasým" pochlapili

RedakciaŠport7.8.2021

Na body 9:0 a na skóre 10:2, takto dnes v 2. kole najvyššej súťaže dorastenci MFK Ružomberok vyfackali rovesníkov renomovaného Slovanu Bratislava.

Družstvá spod Čebraťa nevykročili do sezóny ideálne, skôr výsledkovo nevydarene. Pred týždňom v dueloch s petržalským nováčikom si Ruža pripísala len bod, po bezgólovej remíze „sedemnástky“ na pravom brehu Dunaja. Šestnástka na rovnakom ihrisku prehrala 0:1, starší dorastenci doma (v Likavke) podľahli FC 1:2.

Dnes však ružomberská nastpujúca zmena na všetkých „placoch“ oslavovala.

Azda najviac do očí bije víťazstvo „devätnástky“ v bratislavskom Prievoze 3:0. „Sú to mimoriadne cenné tri body, navyše po domácom zápase s Petržalkou, ktorý nám vôbec nevyšiel. V prvom polčase boli šance na oboch stranách, no zavážila naša efektivita. V druhej ´polke´ sme už boli dominantnejší,“ konštatoval spokojný ružomberský kouč Miroslav Latiak.

Mladší dorastenci U 17 v Bešeňovej, kde hrávajú svoje domáce „majstráky“, zdolali „belasých“ po ťažkej bitke 2:1. „V prvom rade chalanom patrí obrovské poďakovanie za to, ako mentálne sa na zápas nachystali. Úlohou bolo byť dominantný v našom hernom systéme a neprispôsobiť sa štýlu súpera. V druhom polčase, za stavu 1:1, mal Slovan silnú desaťminútovku, ale aj vydarenými striedaniami sme to ustáli. V závere práve náhradník Marko Jendroľ rozhodol o troch bodoch,“ vravel tréner domácej družiny Marek Herčut.

„Šestnástka“ MFK svojich bratislavských rovesníkov rozbombardovala 5:1, keď zápas vybavila do prestávky – 4:0. „Dosiahnutý výsledok nás veľmi teší. Nechceme ho preceňovať, no je to odmena za to, ako chlapci pracujú na tréningoch, kde vidno ich veľkú snahu zlepšovať sa. Akurát začiatok bol z našej strany trochu nervózny, čím sme Slovanu ponúkli aj jednu príležitosť na skórovanie. Veľmi rýchlo chalani získali potrebné sebavedomie, boli aktívni, keď im vychádzali predovšetkým kombinácie po krajných vertikálach,“ chválil svoj tím tréner MFK Peter Kiša.

Výsledky: starší dorastenci – U 19: Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 0:3 (0:2), Macejko 2, Rakyta, mladší dorastenci U 17: Ružomberok – Slovan 2:1 (1:1), Probala, Jendroľ, U 16: Ružomberok – Slovan 5:1 (4:0), Michlík a Žmijovský po 2, Petruška (z 11 m).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia