Futbaloví laureáti Liptova za rok 2023

Futbaloví laureáti Liptova za rok 2023

Ján SvrčekŠport8.12.2023

V penzióne Motýľ v Liptovskej Teplej boli dnes (8. decembra) ocenení najlepší futbalisti Liptovského futbalového zväzu (LFZ) podľa jednotlivých postov a takisto laureáti ďalších ankiet - najlepší tréner dospelých, najlepší tréner mládeže, najlepší rozhodca a rozhodca talent za rok 2023.

Tento regionálny projekt napísal už svoj 12. ročník, čo na úvod pripomenul aj predseda LFZ Igor Repa. Hudobným sprievodcom „rodinnej“ slávnosti bol Miťo Bomba.

Čo sa týka Jedenástky roka, vrátilo sa 24 anketových lístkov a na nich sa objavilo až 97 mien, keď do hlasovania sa zapojilo 15 klubov.

Honor absolútne najlepšieho hráča patril Patrikovi Vierikovi (TJ Máj Černová), ktorý dostal 19 hlasov. „Keď prišla táto informácia, bol som milo prekvapený. Naozaj, aj šokovaný. Nestáva sa, aby takáto pocta patrila obrancovi. Nesmierne si to vážim. Nejde však iba o moju zásluhu, je za tým aj vedenie TJ Máj a predovšetkým tréner Jakub Kudlička, ktorý nás neustále dáva do ´pucu´. Tréningy sú naozaj na vysokej úrovni. Keď som odchádzal z Bešeňovej boli aj určité obavy, no Černová mi dala novú energiu,“ dal sa počuť 27 – ročná opora lídra VII. ligy.

Ružomberská mestská časť má aj najlepšieho dospeláckeho kouča. Stal sa ním len 24 – ročný Jakub Kudlička. „Asi naše výsledky zavážili,“ prehodil bývalý hráč, ktorý do vážneho futbalu sa dostal pod Čebraťom, no pôsobil aj v Petržalke. „Pre mňa je to veľká motivácia do ďalšej práce. Aby som sa zlepšoval ako tréner a posunul černovské mužstvo o ligu vyššie. Aj ja chcem napredovať. Napríklad dostať sa k žiakom, či dorastencom Ružomberka.“

Jedenástka LFZ 2023: Erik Kravčák (ŠK Važec) – Erik Alexy (ŠK Važec), Martin Šimun (TJ Družba Smrečany/Žiar), Patrik Vierik (TJ Máj Černová), Matej Vorčák (TJ Máj Černová), Michal Žákovič (TJ Partizán Ľubeľa), Miroslav Demčo (1. OFC Liptovské Sliače), Juraj Záchej (OŠK Ludrová), Patrik Laco (ŠK Agro Baník Dúbrava), Lukáš Lazík (OŠK Ludrová), Martin Labaška (TJ Družba Smrečany/Žiar).

Najlepší hráč: Patrik Vierik. Najlepší tréneri – muži: Jakub Kudlička (TJ Máj Černová), mládež: Ivan Čimbora (FK Kráľova Lehota/Hybe). Najlepší rozhodca: Dominik Jurko, rozhodca – talent: Richard Baláž.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia