Futbaloví mládežníci už spia ako v hoteli

Futbaloví mládežníci už spia ako v hoteli

RedakciaŠport21.1.2020

Od pondelka (20. januára) už svojmu účelu slúži zbrusu nové ubytovacie zriadenie Futbalovej akadémie MFK Ružomberok na Základnej škole Klačno, ktoré vyrástlo v rekordnom čase. Všetkých 34 postelí v dvoj a trojlôžkových izbách sa hneď prvý deň zaplnilo. Smelo možno povedať, že ide o skvost klubu, väčšinového majiteľa Milana Fiľa, ktorý vďaka pomoci Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Slovenského futbalového zväzu dokázal v poslednom období výrazne zlepšiť infraštrukúru pre svoju mladú zmenu.

Najprv sme videli len fotky, už tie boli parádne. Realita ešte prevýšila naše očakávania. Nepredpokladal som, že nás privíta takéto krásne a priestranné zariadenie. Toto je asi ´topka´ na Slovensku. Pred rokom som prišiel zo Žiliny, aj tú však v tomto smere Ružomberok prekonal,“ dal sa počuť Jakub Mrkva zo „sedemnástky“ MFK, ktorý s „koženou“ začínal v Makove. S rovnakým nadšením o modernej streche nad hlavu hovoril i jeho kolega z kabíny mladších dorastencov brankár Jakub Novák, ktorý pod Čebrať zavítal v štrnástich rokoch z Tvrdošína: „Doteraz sme bývali na internáte, takže veľký posun vpred. Akoby sme prišli do hotela. Máme tu naozaj všetko.“

Ja som z Krompách, pobral som sa za lepšími podmienkami, aby som napredoval,“ vravel nám starší žiak, Matej Probala z Krompách. „Všetko je tu super, nádherné izby, spoločenská miestnosť, kuchynka. Večer sme už iba na svojich izbách, lebo treba sa aj učiť. Ale aj na knihy nám zostáva dostatok energie,“ pripojil mládežnícky „hroťák“. „Do Ružomberka som prestúpil vlani v lete. Bol to dobrý krok, momentálne nám už asi nič nechýba. Neviem, či ešte niekto na Slovensku takéto má takéto ideálne podmienky. Dole zbehneme na raňajky, obed a večera, v jednej budove je i škola a momentálne na tréningy využívame novú umelú trávu v tomto areáli. Viac si už ani nemožno želať,“ rozprával ďalší „pätnásťkár“ Maté Mihályi, ktorý pochádza z Fiľakova.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia