Futbaloví prípravkári obsadili Liskovú

Futbaloví prípravkári obsadili Liskovú

RedakciaŠport29.7.2021

Už sme tu štvrtý rok za sebou a v rovnakom termíne,“ uviedol šéf týždňového projektu dvojfázových tréningov prípravkárov MFK Ružomberok na ihrisku v Liskovej Róbert Hazucha.

Ide o osvedčený model, ktorý sa teší veľmi priaznivej odozve. „Máme 55 detí z kategórií U 11, U 10, U 9 a U 8, o ktoré sa starajú kluboví tréneri. Jedným zo zámerov je tiež, aby sa naše prípravky stmelili. Starší chlapci majú tým mladším, čo ukázať a pomôcť im. Je to, svojim spôsobom, aj utužovanie celého predžiackeho kolektívu. V Liskovej sme veľmi spokojní. Trénujeme na dvoch ihriskách a celkové podmienky sú ideálne. Za každým nám tu všetci vychádzajú maximálne v ústrety,“ pokračoval Hazucha.

Rodičia o pol ôsmej ráno odovzdajú trénerom svoje ratolesti a pol štvrtej si ich prichádzajú zobrať domov. Tak to funguje od pondelka a skončí sa zajtra.

Medzi futbalový poter zavítali aj hráči z ružomberského A mužstva – Adam Brenkus, Matej Madleňák, Mário Mrva a Timotej Múdry. „Chalani z tejto návštevy mali veľkú radosť. Najprv sa uskutočnila beseda, na pamiatku sme si urobili spoločnú fotku a nasledovala autogramiáda. Potom sme hraciu plochu rozdelili na štyri mini ihriská, aby naši chlapci si aj zahrali so svojimi vzormi,“ dorozprával Róbert Hazucha.

Od pondelka (2. augusta) sa už v bežnom režime rozbehne tréningový proces všetkých štyroch prípraviek MFK Ružomberok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia