Futbalový comeback Komjatnej

Futbalový comeback Komjatnej

RedakciaŠport28.7.2022

V sezóne 2017/2018 futbalisti TJ Sokol Komjatná vo vtedajšej druhej triede Liptovského futbalového zväzu odohrali dve majstrovské stretnutia (v Prosieku 1:2, a doma s Kvačanmi 1:1), no hneď na to zo súťaže odstúpili. Takto Telovýchovná jednota Sokol úplne zmizla z futbalovej mapy. V novom súťažnom ročníku sa dedina vracia späť. Postarali sa o to praví Komjaťanci na čele s Tadeášom Lackom, ktorý v predchádzajúcej sezóne, okrem trénerských povinností v mládežníckej sekcii MFK Ružomberok, bol tiež hrajúcim koučom tretieho mužstva V. ligy, skupiny B, OŠK Švošov.

Po piatich rokoch znovu rozbiehame v dedine futbal. Sme len radi, že náš krok sa stretol s pekným záujmom. Dozrela generácia chlapov, ktorí chcú hrať i pomôcť funkcionársky. A roboty je okolo toho neúrekom. V Komjatnej ani v minulosti nebol problém s hráčmi, lenže nemal sa kto starať o chod klubu. Dokopy sme dali 25 chalanov, čo považujem za úctyhodné číslo. Z toho trinásť hráčov je naozaj kvalitných. Čo sa týka vedenia mužstva viacerí sme licencovaní tréneri, takže dokážeme si navzájom pomôcť. Napokon táto funkcia bola zverená môjmu bratovi Samuelovi. Predsedom oddielu sa stal Michal Maťokár. Maximálne je našej aktivite naklonený tiež starosta Otto Brtko, on vždy mal úprimne futbal rád,“ uviedol Tadeáš Lacko.

Návrat „koženej“ do dediny Ružomberského okresu si vyžiadal tiež reštart tamojšej hracej plochy. „Stará tráva bola odstránená a nasadená nová. Je pekná, hustá, zelená a už trikrát bola kosená. Do tejto ´prerábky´ nemalé peniaze investovala obec,“ vysvetľoval T. Lacko.

Keďže nový futbalový koberec potrebuje nejaký čas, aby sa chytil, fanúšikovia TJ Sokol si zatiaľ na domáce stretnutia určitý čas počkajú. „Prvých päť-šesť kôl mužstvo odohrá na ihriskách súperov, taká je dohoda s Liptovským futbalovým zväzom. Nie je vylúčené, že rovnaký režim potiahneme až do konca jesennej časti. Uvidí sa podľa stavu ihriska. Napriek tomu verím, že fanúšikovia zavítajú aj na naše stretnutia vonku. Už to dokázali v prípravných zápasoch vo Valaskej Dubovej i v Hrboltovej,“ vravel ďalej T. Lacko.

Komjatná sa na futbalovú scénu vracia v roly novica na najnižšom liptovskom futbalovom poschodí, ale nemá v pláne žiadne „oťukávačky“. V TJ Sokol si vytýčili len najsmelší plán. „Našim cieľom je postup, za rok chceme deviatu ligu preskočiť,“ dodal T. Lacko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia