Futbalový magnet ako hrom: Ružomberok - Slovan

Futbalový magnet ako hrom: Ružomberok - Slovan

RedakciaŠport14.4.2022

Určite najväčším ťahákom 6. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy o titul bude zajtrajší duel MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava, ktorý má úvodný výkop o 17. hod. a povedie ho trojica rozhodcov Marhefka – Hanco, Weiss.

Na ihrisko druhého tímu tabuľky zavíta úradujúci majster, ktorý v jarnej časti akurát dva razy remizoval a v ostatných zápasoch bol stopercentný. „Belasí“ vyšli v aktuálnom súťažnom ročníku len raz naprázdno, a to práve pod Čebraťom v dohrávanom stretnutí 3. kola (0:1). Ruža tiež v nadstavbe ešte neprehrala a má sériu štyri víťazstva a dve remízy. Po zimnej prestávke akurát „pukla“ v základnej časti v Poprade s Liptovským Mikulášom 2:3. Tieto fakty len potvrdzujú veľmi dobrú formu oboch tímov. Zverencom trénera Vladimíra Weissa, st. stačí na Veľký piatok v Liptove aj remizovať na zisk štvrtého ligového primátu v rade.

Veľmi sa na tento zápas tešíme. Myslím si, že mužstvo je dobre pripravené a správne nastavené, takže nevidím dôvod na nejaké obavy z prílišnej motivácie. Nevyskytli sa ani žiadne nové zdravotné problémy. Robili sme všetko preto, aby sme tento súboj zvládli. Do zápasu ideme s pokorou, vieme, že na druhej strane bude naše najlepšie mužstvo. Slovanu ale nič nedarujeme,“ konštatoval kouč futbalovej Ruže Peter Struhár.

V súťažnom ročníku 2021/2022 v základnej časti MFK doma vyhral 1:0 a presne rovnako i Slovan na Tehelnom poli. V nadstavbovej fáze sa v Bratislave zrodila remíza 1:1. V Slovnaft Cupe „belasí“ vyradili práve Ružomberok v jeho „hrade“ (2:0). „V doterajších stretnutiach so Slovanom rozhodovali štandardky, alebo rýchle prechody do útoku. Vzhľadom na to, že súperovi stačí bod, dá sa predpokladať, že skôr bude čakať na možnosť rýchleho brejku, alebo po získaní lopty rozvinie kombinačnú akciu po krajnej vertikále s následným centrom. V takýchto stretnutiach často o výsledku rozhodujú detaily. Musíme robiť menej chýb ako súper a vo finálnej a predfinálnej fáze zvládnuť i detaily,“ vravel ďalej Struhár.

Domácim určite budú chýbať maródi Šefčík a Tancík a na základe ešte starej dohody klubov, nemôže nastúpiť Lichý. Majster sa musí zaobísť, kvôli trestom, bez Weissa, ml. a Arménca Barseghjana.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 19 výhier, 19 remíz, 35 prehier, skóre 68:98.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia