Futbalový poter sa predstavil na hlavnej ploche štadióna MFK Ružomberok

Futbalový poter sa predstavil na hlavnej ploche štadióna MFK Ružomberok

RedakciaŠport8.6.2019

Štyri ihriská vykolíkovali organizátori, ktorým velil Róbert Hazucha, na hlavnej ploche štadióna MFK Ružomberok. Na nich sa v sobotu (8. júna) konal medzinárodný turnaj najmladších prípraviek, chlapcov U 7. Každý duel prebiehal paralelne na dvoch plochách, ako je to v tejto kategórii predpísané. Každý s každým si zmeral sily, pričom jedno stretnutie trvalo sedemnásť minút. Chalani kúzlili finty, strieľali góly, ale tie nikto nerátal, na výsledky sa nehralo. Napriek tomu emócií bolo požehnane a zo západnej tribúny často zaznieval potlesk. Predovšetkým rodičia, ale o dedovia, babky a ďalší rodinní príslušníci spontánne drukovali svojim miláčikom.

U takýchto decák sa na žiadnych turnajoch výsledky nezapisujú. Je to hlavne o zábave, aby chlapci ukázali, čo v nich je a získali ďalšiu motiváciu,“ vysvetľoval riaditeľ a zakladateľ podujatia Róbert Hazucha. „Nadviazali sme na vydarený lanský premiérový ročník. Už pred štyrmi mesiacmi som začal pracovať na účastníkoch. Chcel som, aby išlo o pestrý a zaujímavý zoznam. Všetkých sedem klubov, ktoré sme oslovili, aj poslali svoje tímy.“

Na trávniku sme videli osem celkov - GKS Jastrzebie (Poľ.), Spartak Trnava, FK Poprad, MŠK Žilina, Fomat Martin, Jupie FŠ M. Hamšíka Podlavice, AS Trenčín a domáci MFK Ružomberok.

Medzi siedmakmi, ktorých má na starosti Ambróz Zuzák, máme dvadsať decák a ďalších dvanásť medzi šesťročnými, ktorých si pripravujeme pre U 7,“ doplnil Hazucha.

Chlapci sa na zelenom koberci v horúčave doslova vyšantili. Ich tréneri si zmysluplný nápad len pochvaľovali. „V dnešnej dobe deti začínajú s futbalom oveľa skôr ako v minulosti. Preto takéto turnaje len vítame. Lepšiu motiváciu, ako stretnutia s rovesníkmi z iných klubov ani nepoznám. Naši chalani si turnaj užívali. Rád chodím do Liptova, som tu už tuším desiaty raz. Máme dlhodobejšiu družbu s ružomberským klubom,“ povedal pre náš portál Jaroslav Butika z GKS Jastrzebie.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia