Futbalový stánok má požehnanú kaplnku

Futbalový stánok má požehnanú kaplnku

RedakciaŠport26.9.2018

Ružomberský športový stánok pod Čebraťom sa začal stavať v roku 1949. Po takmer polstoročí, keď už očividne chátral, sa dočkal prvej výraznejšej rekonštrukcie. Popri novom zelenom koberci vyrástla na západnej strane moderná tribún i s kompletným zázemím. V roku 2006 už diváci mohli zápasy sledovať takisto z podobného hľadiska na opačnej strane štadióna. Ďalšia významná etapa modernizácie ružomberského futbalového „chrámu“ (vyžiadala 4,6 mil. eur), bola dokončená v júni pred dvoma rokmi. Išlo o investíciu, ktorá priniesla nielen vyhrievaný trávnik či moderný turniketový systém, no tiež (po rokoch) „oživila“ dovtedy prázdne útroby východnej tribúny. Pri projektovaní priestorov pre „A“ mužstvo, sa nezabudlo ani na útulnú kaplnku. Tá síce hneď od začiatku slúžila svoju svojmu účelu, ale kňazské požehnanie dostala až teraz.

V stredu (26. septembra) boží stánok na futbalovom štadióne oficiálne požehnali vrcholní predstavitelia katolíckej cirkvi – arcibiskup metropolita Košickej arcidiecézy Bernard Bober a spišský biskup Štefan Sečka. Prítomný bol tiež košický pomocný biskup Marek Forgáč, ružomberský dekan Dušan Škrabek i ďalší kňazi.

Veľmi sa hanbím, že až teraz sme kaplnku, ktorá je venovaná sv. Krištofovi, patrónovi cestovateľov, ale i turistov a športovcov, požehnali. Musela ma na to upozorniť moja mamka. Nebudeme sa sem chodiť modliť preto, aby sme vyhrávali, hráči na ihrisku musia dokázať, že sú lepší. Toto je miesto, kde môžeme poďakovať za to, že sme zdraví, že máme usporiadané rodiny a podobne,“ povedal majoritný vlastník ružomberskej futbalovej „eseročky“ Milan Fiľo. „Mojim želaním je, aby náš štadión raz niesol meno Andreja Hlinku. Už teraz sa púšťame aj do ďalšej investície. Na opačnej, kde je momentálne umelá tráva, ideme vybudovať prírodnú hraciu plochu pre juniorský tím i s hľadiskom pre 600 – 800 divákov,“ pripojil Milan Fiľo.

Vo futbalovom svete modlitebne na štadiónoch nie sú ničím výnimočným. „Tento akt vnímam veľmi pozitívne. Na strednom či severnom Slovensku býva veľa veriacich ľudí. Takisto v mužstve máme chlapcov, ktorí pravidelne chodia do kostola. Keďže máme vlastnú kaplnku, tak ako mnohé renomované kluby v zahraničí, je len dobre, že bola požehnaná. Majiteľ klubu Milan Fiľo od začiatku veľmi dbal na to, aby takýto stánok bol neoddeliteľnou súčasťou ružomberského štadióna. Chalani, ktorí chcú tu stráviť čas s Pánom Bohom, sa môžu cítiť naozaj komfortne,“ dodal športový riaditeľ futbalovej Ruže Dušan Tittel.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia