Futbalový vicemajster už zase zarezáva

Futbalový vicemajster už zase "zarezáva"

RedakciaŠport6.6.2022

Expresná dovolenka a takisto krátka letná príprava. Dnes futbalisti MFK Ružomberok odštartovali zhruba štvortýždňový tréningový cyklus. Na 7. júla sú už totiž naplánované prvé stretnutia úvodného predkola Európskej konferenčnej ligy.

„Musíme sa dobre nahotovať na vstup do pohárovej Európy. To bude náš prvý krátkodobý cieľ. V tréningovom procese sa zameriame hlavne na herné a systémové prvky. Sme v ľahšej situácii ako pred rokom, keď náš nový realizačný tím prevzal mužstvo. Chalani si už predsa niektorými vecami prešli. Teraz viac popracujeme na detailoch. Rozrástol sa i ´realizák´, o Mareka Herčutu, ktorý v uplynulej sezóne viedol ružomberskú kategóriu do 17 rokov a na starosť dostal video analýzy, no takisto bude priamo zapojený do tréningového procesu. Je nás viac, preto lepšie sa bude pracovať,“ rozprával hneď po príchode na štadión, ešte skôr, ako zavítal do kabíny medzi hráčov, hlavný kouč slovenského vicemajstra Peter Struhár.

Mužstvo čaká aj jeden zahraničný kemp, a to od 17. do 23. júna v rakúskom Ansfeldene a celkove štyri prípravné zápasy.

Novými tvárami (zatiaľ) pod Čebraťom sú Adam Tučný z Trenčína a Adam Morong zo Serede. „Ide o kvalitných ofenzívnych futbalistov. Reprezentant do 21 rokov Tučný, ktorý je vyložený ľavák, má veľmi dobrú kopaciu techniku. Na druhej strane Morong už nazbieral dosť skúseností a s ním spájame i väčšie očakávania týkajúce sa pohárovej Európy. Obaja sú použiteľní na viacerých postoch,“ povedal na adresu posíl kouč Liptákov Peter Struhár. „Určite ešte príde k nejakým pohybom a dúfam, že hlavne do kabíny. Momentálna situácia ohľadom kádra je fajn, manažment klubu urobil dobrú robotu. Ak vyjdú ešte niektoré mená, ktoré máme vytypované, tak budem nadmieru spokojný. V súlade s filozofiou klubu, chceli by sme káder udržať. V prípade, že by prišla nejaká zaujímavá ponuka pre našich hráčov, bude to na zvážení, čo je pre chlapca výhodné a čo prospešné pre klub,“ komentoval personálne otázky Struhár, ktorý sa dotkol aj Filipa Lichého. „Hráčovi sa u nás skončilo hosťovanie. Jeho ďalšie pôsobenie v Ružomberku by som však úplne nezavrhoval. Zatiaľ nemám informáciu, že by sa upísal novému klubu. Filip sa veľmi dobre zžil s mužstvom a stále sme v kontakte.“ Čo sa týka „hosťovačiek“, z Bardejove sa vrátil Michal Dopater, na druhej strane do ViOn – u Zlaté Moravce na rok zamieril Timotej Múdry a v riešení je aj prechodná adresa Mareka Zsigmunda, aby sa po zdravotných patáliách rozohral.

Na úvodnom tréningu, okrem maródov, chýbali reprezentanti do 19 a do 21 rokov, ktorí sa pripoja neskôr a samozrejme Martin Regáli pre povinnosti v A tíme Slovenska. Do 7. júna má predĺženú dovolenku Luterán.

Hráči, ktorý boli na dnešnom zraze: Ťapaj, Frühwald, Sokol – Mojžiš, J. Maslo, Mrva, Madleňák, Fabiš, Selecký, Krištof, Morong, Domonkos, Kochan, Macejko, Tancík, Dopater, Rymarenko, Gerec.

Program prípravných zápasov: 15. júna: Ružomberok – Humenné, 18. júna: Ružomberok - SKU Amstetten (Rak.), 22. júna: Ružomberok - Fortuna Düsseldorf (Nem.) - oba zápasy počas sústredenia v Ansfeldene, 30. júna: Ružomberok – GKS Katovice (Poľ.).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia