Generálka ružomberským futbalistom výsledkovo nevyšla, ale trénerovi O. Smetanovi veľa dala

Generálka ružomberským futbalistom výsledkovo nevyšla, ale trénerovi O. Smetanovi veľa dala

Ján SvrčekŠport3.2.2024

Futbalisti MFK Ružomberok dnes v poslednom prípravnom stretnutí pred štartom jarnej časti Niké ligy prehrali s účastníkom poľskej Ekstraklasy Górnikom Zabrze 0:4. Na prestávku išli mužstvá za bezgólového stavu. Domáci tím v 55. min. išiel do vedenia Slovákom Adriánom Kaprálikom, ktorý je v Górniku na hosťovanie z MŠK Žilina. Do 70. min. bolo stretnutie otvorené, no potom ho hostitelia zlomili vo svoj prospech.

"Chlapci odohrali ťažký zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý bol silný na lopte a dobre kombinoval. Naše zámery sme rozložili do dvoch polčasov. Prvý, čo sa týka organizácie hry, spĺňal nejaké kritériá a bol pre mužstvo dobrým testom. Po úvodnom tlaku domácich, sme sa dostali do zápasu. Prišli aj nejaké príležitosti, žiaľ, nedotiahli sa do konca. Hra sa však vyrovnala. V druhej ´polke´ náš interný plán bol iný. Na začiatku sa hráči trochu s ním zžívali. Potom súpera pustili do gólovej šance a ten to využil. Martin Boďa mal príležitosť na vyrovnanie, lenže zostala nevyužitá. Po prestriedaniach mužstvo stratilo dovtedajšiu kompaktnosť a rozpadlo sa. Škoda, do 70. min. to bol pre nás perfektný test pred jarou. V závere sme prišli o možnosť odniesť si z Poľska aj nejaký výsledok. Súper mám proste utiekol," opisoval generálku kouč ružomberského mužstva Ondřej Smetana.

V sobotu (10. februára) už ale pôjde do tuhého. Pod Čebrať príde Spartak Trnava. "Posledná zápasová próba nám ukázala, ako na tom sme. V našej hre boli aj zaujímavé veci, na ktorých chceme v Niké lige stavať. Takisto sme videli maličkosti, detaily, ktoré sa nesmú vyskytovať a treba sa im vyvarovať. Pred nami je ešte jeden týždeň a verím, že zase budeme silnejší," pripojil Ondřej Smetana.

Górnik Zabrze - MFK Ružomberok 4:0 (0:0)

Góly: 50. Kaprálik, 70. a 80. Krawczyk, 85. Kozuki.

MFK: Frühwald – Luterán, Gabriel, Malý (46. Boďa), Mojžiš (80. Maslo) – Tučný, Hladík (70. Gerec), Lavrinčík (70. Múdry), Zsigmund, Šefčík (80. Jackuliak) – Chrien (65. Domonkos).

Foto: Matej Šavol

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia