Gerec za päť dní sa trikrát trafil do čierneho

Gerec za päť dní sa trikrát trafil do čierneho

RedakciaŠport29.6.2020

Uplynulú stredu v semifinále Slovnaft Cupu Štefan Gerec dvomi presnými zásahmi „zarezal“ Dunajskú Stredu (3:0) a v nedeľu svoj útočný apetít potvrdil aj vo Fortuna lige proti Žiline (2:1). Dvadsaťsedemročný útočník MFK pri svojom 89. zápase v našej najvyššej súťaži robil super vetry defenzíve „šošonov“ a s jeho podpisom padli i oba góly do žilinskej siete. Najprv (v 45. min.) sa sám postaral o výstavný kus a v 65. min. k druhému úderu skvelou prihrávkou vyzval Ladislava Almásiho.

Som rád, že opäť mi to padlo a po dlhšom čase tiež v lige, navyše v derby stretnutí proti Žiline. Do zápasu sme išli s plánom vychádzať zo zabezpečenej obrany, podobne ako proti Dunajskej Strede. Čo nám aj vychádzalo a takisto sa darili kontry. Len škoda, že sme neodskočili výraznejšie, nielen na 2:0, šance na to boli. Mohlo byť po zápase. Druhý polčas bol veľmi náročný, v horúčave sa jazdilo hore – dole,“ rozprával Gerec, ktorý sa vo Fortuna lige strelecky chytil po päťzápasovom pôste. Na otázku, či ho nakopla korona, alebo teplé dni, s úškľabkom odvetil: „Áno, po pauze kvôli pandémii je to z mojej strany lepšie. Čo sa týka slnka, neviem, mne osobne dáko dobre nerobí. Keď však prídu góly, každému sa lepšie hrá. Nuž a víťazstvá, celkove mužstvo posúvajú.“ Svoj exportný „gólik“ Gerec len stručne opísal: „Pravačkou som si zasekol protihráča, loptu posunul na ľavú nohu, vystrelil som a od brvna to skončilo v sieti.“

Otvorený duel poriadne vyšťavil aj autora druhej ružomberskej „trefy“ Ladislava Almásiho. „Strašne veľa som sa nabehal, takto unavený som azda ešte nikdy nebol. Je to môj prvý domáci gól, keď ružomberský účet som si otvoril len pred týždňom v Michalovciach,“ očividne prýštil šťastím 21 – ročný dlháň Almási, ktorý si v nedeľu zaknihoval pätnásty štart v najvyššej súťaži. Ouvertúru zažil ešte v sezóne 2015/2016 v Senici. Dlháň na hrote MFK sa bil so žilinskými mladíkmi ako lev. „Konečne proti nám stálo mužstvo, ktoré to vzadu nezatvorilo. Čo sa týka chlapských súbojov, vždy sa snažím ísť do nich naplno, neuhýbam. Niekedy je to aj so žltou kartou, no zväčša bez takejto ujmy. Teraz som dostal žltú, že som po strelení gólu vyskočil. Bol som z toho prekvapený,“ pripojil Ladislav Almási.

Zvlášť cenné je, že Ružomberok stále zostáva v hre o dôležitú štvrtú priečku, teda najvýhodnejšiu pozíciu pred prípadnou barážou. V nedeľu sa tam posunul zo šiesteho miesta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia