Gerecovu jesennú púť prestrihli slabiny

Gerecovu jesennú púť prestrihli slabiny

Ján SvrčekŠport4.1.2024

Tridsaťjedenročný Štefan Gerec, druhý najstarší muž v ružomberskej kabíne (po Jánovi Maslovi,) v aktuálnej sezóne futbalovej Niké ligy potiahol šnúru trinástich "majstrákov" v rade, pričom v desiatich nastupoval v základnej jedenástke. Naposledy hral 4. novembra v Skalici (0:1), lenže potom už jeho meno zo zápasových súpisiek vymizlo. Včera (4. decembra) sa však znovu zapojil do spoločného tréningového procesu, no zatiaľ ešte s určitými obmedzeniami. "Zranenie som si privodil sám na tréningu, keď som sa naťahoval za loptou. Prišlo prasknutie v slabinách. V danej chvíli si človek myslel, že nejde o nič vážne, lenže bolo to zranenie, ktoré ma vyradilo na dva mesiace. Lekár mi naordinoval hlavne pokoj, takže zaradiť sa mi dali akurát nejaké cvičenia doma, nič viac," vysvetľoval člen ružomberskej ofenzívy.

Po príchode na štadión sa skúsený futbalový harcovník dotkol aj dovolenkovej periódy. "Určite prestávka nám všetkým padla vhod. Ale ako správni športovci sa tešíme na každý návrat späť na štadión. Myslím si, že hovorím za všetkých hráčov. Sme radi, že už je to tu."

Gerec dostal aj otázku, či cez voľno pozeral na body v tabuľke a kalkuloval, čo sa ešte dá spraviť. "Dáko som to neriešil, skôr som sa sústredil na seba, aby som bol čo najskôr zdravý. Avšak dúfam, že potrebné body ešte na jar získame. Stále je horná šestka reálna. Zostávajú štyri zápasy, teda v hre je dvanásť bodov, pričom aj menej bodov nám môže stačiť."

K samotnej zimnej "robote" hráč doložil: "Zatiaľ som iba behával, no po nejakom týždni by som už chcel plnohodnotne s chlapcami trénovať."

Zo súkromia Štefana Gereca ešte prenikla von informácia, že rodinka čoskoro, v druhej polovici februára, čaká ďalšieho, druhého potomka a po synovi Matejovi by to malo byť dievčatko.

Foto: autor, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia