Gól, ktorý šokoval celý štadión

Gól, ktorý šokoval celý štadión

RedakciaŠport28.11.2022

Dva body vo včerajšom dohrávanom stretnutí 17. kola Fortuna ligy: FK Ružomberok – ViOn Zlaté Moravce (2:2), domácim futbalistom odplávali v nadstavenom čase, keď Adam Brenkus z 35 m prekonal domáceho gólmana Ivana Krajčírika.

Prvý priamy kop mi celkom nevyšiel, bohužiaľ, lopta skončila na brve. Pri druhom som najprv rozmýšľal o centri. Lenže prebiehala posledná minúta, tak došlo k zmene zámeru. Už keď som si loptu staval, bolo rozhodnuté, že to bude priama strela. Vravel som si, keď to vyšlo proti Dunajskej Strede, prečo neskúsiť to opäť. Lopta zaplávala ešte viac a nebezpečnejšie ako v stretnutí s DAC – om. Som veľmi šťastný,“ vravel v mixóne Brenkus, ktorý v lete práve z Ružomberka prestúpil do Zlatých Moraviec, keď predtým bol na hosťovaní v druholigovom Bardejove.

K svojej rozlúčke s dolným Liptovom hráč podotkol: „Bohužiaľ, na konci svojho pôsobenia v ružomberskom klube som už bol nechcený.“ Len mimochodom, tento 23 – ročný stredopoliar zariadil bod ViOn – aj v prvom meraní síl v aktuálnej sezóne na ihrisku v Zlatých Moravciach, keď na 2:2 vyrovnal tri minúty pred naplnením riadneho hracieho času trefou spoza „veľkého vápna“.

Zvedaví sme boli aj na pohľad ružomberského brankára, ktorého ošemetný projektil určite zaskočil. „Lopta plávala, ja som ešte urobil nejaký krok, zvrtlo mi nohu a zacítil som bolesť v kolene. V tej päťke to nie je dáke dobré,“ vysvetľoval Krajčírik. „Chalanom sa za to ospravedlňujem. Bola to moja chyba, ale stalo sa.“ K samotnej exekúcii štandardky svojho bývalého spoluhráča Ivo dodal: „Viem, že Adam takéto veci strieľa.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia