Gólman Ruže verí, že po asociačnej prestávke príde pozitívna zmena

Gólman Ruže verí, že po asociačnej prestávke príde pozitívna zmena

RedakciaŠport31.8.2020

Brankár Ružomberka Matúš Macík vychytal včera druhú nulu v aktuálnej fortunaligovej sezóne (predtým v 3. kole proti Seredi – 0:0), napriek tomu víťazný pokrik sa v kabíne MFK zase odložil. Po piatich kolách majú zverenci trénera Jána Haspru cifru štyri v kolónke remíz a naďalej nulu v stĺpčeku víťazstiev.

Čo s tým?“ - zopakoval otázku Macík po stretnutí s Pohroním Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa (0:0) a hneď na to sa aj rozhovoril: „Len sériu zlomiť nejakým zápasom. Na ihrisku sa natrápime, ale neskórujeme. Chlapci mali šance, ktoré mohli skončiť gólom. Bohužiaľ viaceré naše akcie nedokážeme dotiahnuť do takej finálnej podoby, aby mohla nasledovať strela na bránu. Zatiaľ sa mužstvu smerom dopredu nedarí, no aspoň s defenzívou sme mohli byť spokojní. Odvtedy, ako sa skončila korona prestávka a prišiel reštart sezóny, máme toho aj dosť za sebou. Odohrali sme najviac zápasov zo všetkých ligistov. Vhod nám teraz prichádza reprezentačná pauza. Trochu zregenerujeme, oddýchneme si a verím, že aj dobre sa naladíme na Dunajskú Stredu.“

V nedeľu bol Macík pomerne dosť zamestnaný, pričom zvlášť sa vyznamenal v 81. min. pri „tutovke“ Blahúta. „Posledné zápasy som veľa roboty nemal, išlo viac – menej o jednu-dve strely. Ja som radšej, keď mám viac práce, ako menej,“ uviedol Matúš.

V nadstavenom čase Ružomberok ešte dokázal vytiahnuť ofenzívny atak, z ktorého mohol gólovo udrieť. „Chýbal aj kúsok šťastia, aby sme sa radovali z troch bodov. Takže napokon sklamanie,“ pokračoval skúsený strážca „svätyne“ MFK.

V uplynulej sezóne futbalisti spod Čebraťa boli po piatich kolách na tom skoro rovnako, keď mali „vykopaných“ päť bodov. A chytili sa až o štyri duely neskôr v Dunajskej Strede nečakaným víťazstvom 1:0. V tomto ročníku na Žitný ostrov vycestujú už najbližšie (12. septembra). „Akurát sme si v kabíne hovorili, že treba zopakovať vlaňajšok. Na štadióne v Dunajskej Strede sa hrá fajn. Nám viac vyhovujú lepší súperi, ktorý sa snažia o otvorený futbal,“ dodal Macík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia