Gólové obdobie K. Domonkosa

Gólové obdobie K. Domonkosa

Ján SvrčekŠport13.8.2023

Zatiaľ, čo „majstrák“, to gólový zápis. Do tretice včera (12. augusta) proti Dunajskej Strede (1:1). Plus k tomu ešte dve presné trefy v príprave (v Košiciach a doma proti Pohroniu Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa). Stredopoliarovi MFK Ružomberok Kristófovi Domonkosovi sa v aktuálnej sezóne v koncovke darí. Pred štartom Niké ročníka 2023/2024 mal na svojom konte len jeden gólový nástrel, a to na jar proti Trenčínu (4:1).

Veru, nečakal som, že budem mať taký vydarený úvod sezóny, samozrejme, som len rád. Idem od zápasu k zápasu a dúfam, že ešte pridám ďalšie góly. Futbal je však tímová hra, aj pri góloch sú veľmi dôležití spoluhráči,“ vravel rodák z Galanty, ktorý 17. augusta dovŕši 25 rokov.

Domonkos proti DAC – u zatvoril prvý polčas v posledných „sekundičkách“ nadstaveného času. „Úplne presne si to ani nepamätám. Podľa mňa, bol tam Marián Chobot, ktorý mi do stredu prihral loptu, pričom Martin Boďa ju ešte púšťal. Ľavou nohou som to dal k žrdi,“ opísal Kristóf situáciu, po ktorej vytryskol ružomberský gejzír radosť pred odchodom mužstiev na prestávku.

Pod Čebraťom včera išlo o veľkú bitku i s taktickými manévrami na oboch stranách. „Odohrali sme ťažký zápas. Súper častejšie držal loptu na svojich kopačkách, lenže nevypracoval si takú šancu, ako my v samotnom závere. Už som loptu videl v sieti. Aj bod je však cenný,“ vravel ďalej muž, ktorý otvoril zápasový účet.

Stav 1:0 po prvej časti, bol pre vicemajstra neakceptovateľný. Preto, dalo sa čakať, že ešte viac pritlačí na plynový pedál. Po zmene strán si aj na dlhšie minúty prenajal domácu „polku“ ihriska. „Cez prestávku nás tréner Peter Tomko nabádal, aby sme aj naďalej boli disciplinovaní a koncentrovaní. Chcel, aby sme aj vyššie DAC napádali a tým ho vytláčali. Hostia však potvrdzovali svoju kvalitu, vedeli udržať loptu na svojich kopačkách, no do góloviek sa nedostávali,“ doložil Kristóf Domonkos.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia