Gymnastické leto v TJ Sokol

Gymnastické leto v TJ Sokol

RedakciaŠport4.8.2022

Známa ružomberská telocvičňa Sokolovňa cez prázdniny naplno žije. Telovýchovná jednota Sokol, v spolupráci s Nadáciou SPP a mestom Ružomberok, tu opäť rozbalila svoj Gymnastický denný tábor.

Foto: Igor Kupco Photography

Je to už druhý týždňový turnus. Momentálne máme 25 ´decák´. S našim prázdninovým projektom sme začali ešte v roku 2017 a ani počas dvoch pandemických rokoch žiadna výluka nás nestopla. Dostali sme sa už aj na číslo štyridsať účastníkov, lenže to bolo priveľa. Tak sme si dali taký strop tridsať detí,“ rozhovorila sa Veronika Ondečková, šéfka kempu, ktorý je adresovaný chlapcom a dievčatám od šiestich do pätnástich rokov. Tábor ťahá spolu s Katarínou Svrčanovou a Marianou Hankovou a s tiež s pomocnými trénermi.

Každý deň, o pondelka do piatka tu klienti strávia jednu osemhodinovú zmenu, od 8. do 16. hod. Okrem gymnastického tréningu, strečingu, či relaxačných cvičení, majú zabezpečenú aj desiatu, obed a olovrant.

Deti vťahujeme do gymnastiky, no základom je pohyb, a na veľa vecí ideme zábavnou formou. Čo sa týka gymnastických cvičení, skúsenejšie a šikovnejšie deti sa učia aj ťažšie prvky, ďalšie zase základné činnosti, ako kotúle, výmyky a podobne. Keď napríklad posilňujeme, snažíme sa o také formy, aby si chlapci a dievčatá ani neuvedomili, že pracujú na svojej ´fyzičke´. Ide predovšetkým o hravé metódy. Mali sme napríklad aj účastníkov z Bratislavy, ktorí prišli na prázdniny k starým rodičom. Myslím, si, že ide o zmysluplné vyžitie sa cez letné prázdniny,“ dopovedala Veronika Ondečková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia