H. Farkašová s M. Motykom piata

H. Farkašová s M. Motykom piata

RedakciaŠport12.3.2022

Zrakovo znevýhodnená naša alpská reprezentantka Henrieta Farkašová s ružomberským navádzačom Martinom Motykom obsadila v dnešnom slalome na Zimných paralympijských hrách v Pekingu 5. miesto.

Taká je asi realita, slalom nie je najobľúbenejšia disciplína našej pretekárky, ani v tréningoch sa mu až toľko nevenuje. Po prvom kole sme boli na štvrtom mieste, s odstupom tridsať stotín sekundy na tretiu priečku. Ani druhé kolo nebolo zlé. Heňa celkove stratila na tretiu, tiež slovenskú reprezentantku Alexandru Rexovú 0,69 sekundy,“ povedal pre náš portál z čínskej metropoly Motyka.

Motyka bol pri Farkašovej v úvode paralympiády pri zisku zlata v zjazde, jednu disciplínu (slalom) ju navádzal aj pri druhom titule v superkombinácii. Predvčerom Farkašová v jej silnej disciplíne obrovskom slalome vypadla s navádzačom Michalom Červeňom hneď v prvom kole. Preto na Martina Motyku znela naša otázka, či mu nebolo ľúto, že on nebol v „obráku“ v akcii. „Nie nebolo. Dokázal som sa vcítiť do Henriety a Michala, veď spolu ťahali celú prípravu až do zranenia navádzača. Rozhodnutie bolo iba na nich a ja som ho rešpektoval. Netajím, rád by som si bol zapretekal. Veľmi som im však držal palce.“

Z výsledkov: 1. V. Aignerová/E. Aignerová (Rak.) 1:31,53, 2. B. Aignerová/ Sykorova (Rak.) 1:33,24, 3. Rexová/ Trajčíková (SR) 1:36,31, 5. Farkašová/Motyka (SR) 1:37,00.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia