Halová sezóna SFZ vyvrcholí tento týždeň

Halová sezóna SFZ vyvrcholí tento týždeň

RedakciaŠport21.1.2019

Družstvo žiačok MFK Ružomberok-Ľubochňa skončilo štvrté v 3. kole Halovej sezóny SFZ v Poprade a zabezpečilo si účasť v celoslovenskom finále, ktoré sa uskutoční 1. a 2. februára v Púchove.

Mali sme nevydarený vstup do turnaja, pred prvým zápasom proti Podbrezovej, sa dievčatá samy dostali pod psychický tlak, čo sa odzrkadlilo na ich výkone i konečnom výsledku 2:5,“ konštatoval Oto Omasta, ktorý ružombersko-ľubochninasky tím koučoval namiesto chorého trénera Jozefa Kmeťa. „Potom ale všetka ťarcha z nich spadla, ukázali svoje futbalové majstrovstvo a pri tesných prehrách s Banskou Bystricou 1:2 a s Bardejovom 2:3, im chýbal aj kúsok futbalového šťastia. Družstvo víťazne zvládlo stretnutia proti Prešovu a Lokomotíve Košice, čím splnili postupový cieľ. V Poprade sme neboli kompletní, pre zranenia chýbali dve dôležité hráčky Zuzana Dibáková a Anička Strmenská.“

V predchádzajúcom kole (v Badíne) dievčenská Ruža vyhrala nad Podbrezovou 4:2 a dosť smoliarsky podľahla rovesníčkam Banskej Bystrice 3:4.

Ďalšie kvarteto 8 – členného finálového turnaja vzíde z turnaja druhej skupiny, ktorý sa hrá v stredu v Myjave.

Žiačky sú v aktuálnej sezóne druhým kolektívom spod Čebraťa, ktorý si vybojoval Slovensko. Pre nimi to dokázali starší žiaci, ktorí v konečnej tabuľke ukázali chrbát aj favorizovanej Žiline. V chlapčenskej kategórii U 15 Halová sezóna SFZ vyvrcholí už tento týždeň, a to v piatok a v sobotu dvojkolovým systémom v Púchove za účasti štyroch najlepších celkov – Tatrana Prešov, AS Trenčín, Spartaka Trnava a MFK Ružomberok. „Keď niekto vyradí MŠK Žilina, klub ktorý v mládeži je u nás pojmom, mnohí ho pasujú za favorita. Nechcem však nič predbiehať, akákoľvek medaila bude pekným výsledkom. Navyše hala neraz dokáže byť aj zradná. Na finálový turnaj sa tešíme a samozrejme chceme uspieť,“ povedal pre náš portál tréner ružomberských starších žiakov Ivan Hvoľka. Len mimochodom, jeho partia na Považí bude obhajovať lanský titul.

3. kolo Halovej sezóny žiačok – Poprad: Ružomberok-Ľubochňa – FK Železiarne Podbrezová 2:5, 1. FC Tatran Prešov – Ružomberok-Ľubochňa 1:5, Ružomberok-Ľubochňa – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2, Ružomberok-Ľubochňa – Partizán Bardejov 2:3, Ružomberok-Ľubochňa – Lokomotíva Košice 8:3. Poradie: 1. Banská Bystrica 15 b., 2. Bardejov 12, 3. Podbrezová 9, 4. Ružomberok-Ľubochňa 6, 5. Prešov 3, 6. Košice 0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia