Hasprovci balkánskemu veľkoklubu podľahli 1:2

Hasprovci balkánskemu veľkoklubu podľahli 1:2

RedakciaŠport26.1.2020

Futbalisti MFK Ružomberok hneď na druhý deň po príchode na herné sústredenie do tureckého Side, nastúpili proti mimoriadne zdatnému súperovi, druhému najslávnejšiemu srbskému tímu Partizanu Belehrad. Momentálne štvrté mužstvo Fortuna ligy podľahlo klubu s úctyhodnou históriou a držiteľovi viacerých triumfov 1:2.

Bol to asi najkvalitnejší tím, s ktorým si vôbec Ružomberok zmeral sily. V prvom polčase nás Partizán preveril po všetkých stránkach, chlapci však zo všetkých síl sa snažili a celkom úspešne odolávať. Oba góly do prestávky padli po našich drobných chybách v defenzíve. Napriek tomu, že určite svoje urobila i únavu po celodennom cestovaní, v druhej štyridsaťpäťminútovke sa mužstvo vyplo k perfektnému výkonu. Smelo môžem povedať, že po zmene strán sme Partizan aj prevýšili. Štefan Gerec po štandardnej situácii z pravej strany a skrumáži pred bránou súpera znížil na 1:2 a Ladislav Almási sa dokonca postaral aj o vyrovnanie, lenže gól neplatil, bolo to naozaj hrane ofsajdovej situácie. Veľkú príležitosť ešte nevyužil Rastislav Kružliak, ale nevadí,“ zhodnotil prvú zápasovú previerku pri Stredozemnom mori tréner Ruže Ján Haspra.

Výpravu MFK v Side privítalo krásne počasie. „Cez deň svietilo slnko, ktoré atakovalo azda aj dvadsať stupňov. Keď zapadne rýchlo sa schladí, aj na šesť-osem stupňov, čo však nie je problém. K dispozícii máme ideálne prírodné terény, špičkové ubytovanie a takisto aj skvelú stravu. Sme maximálne spokojní,“ pripojil J. Haspra.

Partizan Belehrad – MFK Ružomberok 2:1 (2:0)

Góly: 19. Soumah, 25. vlastný (Čurma) - 50. Gerec.

MFK: Krajčírik – Kojnok (66. V. Jedinák), Čurma (66. Holub), J. Maslo (66. Mrva), Twardzik (72. Kmeť), Mojžiš – Kostadinov (72. Kudlička), Múdry (46. Zsigmund), Takáč (66. Mir. Almaský) – Almási (72. R. Kružliak), Novotný (46. Gerec).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia