Hasprovci do Lipian, Bešeňová do Nižnej a Švošov doma proti Staškovu

"Hasprovci" do Lipian, Bešeňová do Nižnej a Švošov doma proti Staškovu

RedakciaŠport17.8.2020

Slovnaft Cup vo futbale pokračuje zápasmi 2. kola. Zajtra (18. augusta) sa (od 17. hod.) fortunaligový Ružomberok predstaví na ihrisku momentálne tretieho tímu III. ligy, skupiny stred, Odevy Lipany. „Dôležité bude tak pristúpiť zápasu, ako k celej našej ceste touto súťažou v uplynulej sezóne, teda maximálne zodpovedne. Je len logické, že mužstvá z nižších súťaží sa chcú na favoritov vytiahnuť. Ešte v živej pamäti máme radostné chvíle, ktoré sme prežili naposledy v Slovenskom pohári. Kto by si ich nechcel zopakovať,“ povedal pre náš portál kouč Ruže Ján Haspra.

V stredu (19, augusta) Švošov na svojom ihrisku vyzve štvrtoligovú Sláviu Staškov a Bešeňová vycestuje do Nižnej. Obe stretnutia majú výkop o 17. hod.

Hoci je to súper z vyššej súťaže, celé mužstvo je odhodlané pohárový duel úspešne zvládnuť. Ak sa to podarí, do Švošova by mal zavítať druholigový Liptovský Mikuláš. Po Trenčíne a Ružomberku išlo by o ďalší divácky magnet. Momentálne disponujeme slušným kádrom, príchodmi Tomáša Pavlíka z Likavky a hlavne Juraja Vrlíka z Oravského Veselého, išla sila kolektívu ešte hore,“ uviedol hrajúci tréner OŠK Švošov Tadeáš Lacko.

Bešeňovci si už s Nižnou v aktuálnej sezóne zmerali sily v 1. kole V. ligy, keď vyhrali 3:0. „Vtedy Oravci vkuse, aj po inkasovaných góloch, len v bloku bránili a čakali na nejaký protiútok. Uvidíme, čo ukážu doma, kde budú asi nepríjemnejším súperom. Netajím, chceme vyhrať a ísť ďalej. V 3. kole by sme zase hrali doma, proti druholigovému Púchovu, čo by bol aj pre divákov atraktívny súper,“ dal sa počuť hrajúci tréner mužstva od termálnych bazénov Jozef Kapláň.

Oba naše mužstvá z V. lige sa v nedeľu dobre naladili na pohárové vystúpenia, Švošov zdolal Turčiansku Štiavničku 2:0 a Bešeňová vyhrala nad Likavkou 5:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia