Havranová a Jarošová dostali pozvánku na reprezentačný zraz

Havranová a Jarošová dostali pozvánku na reprezentačný zraz

Ján SvrčekŠport1.11.2023

Po tomto víkende, extraligu basketbalistiek preruší asociačná prestávku. Ženskú reprezentáciu čakajú prvé dva zápasy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2025, a to 9. novembra v Izmite proti Turecku a 12. novembra v Kostance s Rumunskom.

Nový kouč „nároďáku“ Martin Pospíšil (asistent trénerky Natálie Hejkovej v ZVVZ USK Praha), ktorý na tomto poste vystriedal klubového trénera Ruže Juraja Suju (ten absolvoval dve úspešné kvalifikácie o ´Európu´) na nedeľu (5. novembra) podvečer pozval nominované hráčky do Bratislavy. V pôvodnom výbere bola jedna Ružomberčanka Viktória Havranová a včera k nej pribudla aj Kamila Jarošová.

Vôbec nevadí, že po nabitom programe si neoddýchnem,“ uviedla Havranová. „Dostať pozvánku do ženskej reprezentácie, je vždy veľká česť. Teším sa aj na zmenu. Sama som zvedavá, ako to bude fungovať pod novým trénerom.“ Dvadsaťpäťročná basketbalistka už bola aj súčasťou predchádzajúceho kvalifikačného cyklu, ale do konečného výberu na európsky šampionát sa nedostala.

Úplne prvý raz s A družstvom Slovenska bude ešte len „dvadsiatka“ Kamila Jarošová. „Bolo to niečo nečakané, veľmi milé prekvapenie. Už som plánovala, že si aj trochu oddýchnem. Konečne som sa chystala pozrieť rodičov do Spišskej Novej Vsi, no všetko je inak. Avšak vôbec neľutujem. Ženská reprezentácie je top level. Zase sa môžem niečo nové naučiť, posunúť sa vpred,“ vravela hráčka, ktorá v poslednom čase pravidelne nastupuje v ružomberskej základnej päťke. „Pre mňa to ani dáka zmena počas extraligovej pauzy nie je. Predtým som chodievala na zrazy slovenských mládežníckych výberov.“

Foto: facebook MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia