HK Iames obdaril svoju umelku k 21. narodeninám

HK Iames obdaril svoju "umelku" k 21. narodeninám

RedakciaŠport4.6.2020

Dostavba lezeckej steny v telocvični Strednej odbornej školy polytechnickej na Sládkovičovej ulici je vo finále.

Práve završujeme hrubé práce. Stena, ako taká je dokončená, už zostáva len maľovanie a potom vytýčenie samotných lezeckých stien. Do konca tohto týždňa, alebo začiatkom budúceho, chceme zrealizovať aj všetky natieračské práce. Tým budeme viac – menej hotoví. Do ciest sa pustíme v letných mesiacoch, lebo vyžadujú si viac času a v tomto období je objekt mimo prevádzky. Pôjde o dlhší proces, keď kvalitné vytiahnutie jednej trasy trvá tri až päť hodín. Celkove sa bude stavať štyridsať ciest,“ rozhovoril sa pri našej dnešnej návšteve (4. júna) čelný funkcionár HK Iames Ružomberok Július Stančok, ktorý celý projekt rekonštrukcie zastrešuje.

Ružomberská lezecká „umelka“, na ktorej bola slávnostne prestrihnutá páska 4. marca 1999, sa dočkala dôležitej „injekcie“. „Takto sa plocha na lezenie až zdvojnásobí. Bol to náš dlhodobejší cieľ a sme veľmi radi, že sa stáva skutočnosťou. Rekonštrukcia prináša väčšie možnosti na tréningový proces členov klubu, ale aj pre lezecké krúžky detí a mládeže, či len zábavné lezenie verejnosti,“ vysvetľoval J. Stančok.

S prácami sa začalo začiatkom mája a zatiaľ trvajú tri a pol týždňa. „Čo a týka financií, ich objem je ťažko vyčísliť. Po odbornej stránke akciu zabezpečujú členovia klubu, ktorí majú v tomto smere nejakú skúsenosti, alebo pracujú v odbore stavebníctva. Samozrejme, nešlo by to bez materiálnej pomoci viacerých firiem. Vďaka nim a mestu, funguje aj celý klub, ktorý má okolo stovky členov, je druhý najväčší v Žilinskom kraji a radí sa tiež k najpočetnejším na Slovensku,“ pokračoval náš hostiteľ.

Koncom augusta alebo začiatkom septembra chceme zmodernizovanú stenu oficiálne otvoriť a zároveň pred verejnosťou i odprezentovať činnosť HK Iames,“ dodal J. Stančok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia