Hlavný beachový program na Klačne skončil, ale rekreačný mód pokračuje

Hlavný beachový program na Klačne skončil, ale rekreačný mód pokračuje

RedakciaŠport29.8.2020

Na pieskových dvorcoch Fitness centra California na Klačne sa stále stretávajú vyznavači plážového volejbalu, no nosnú letnú porciu má vynovený areál už za sebou. Išlo o vyše desať zorganizovaných turnajov, aj s medzinárodným, či republikovým puncom a tréningy všetkých kategórií Volejbalového klub One Ružomberok.

Už iba, ak bude záujem, pripravíme nejaký ´hobícky´ turnaj, ale nič vážnejšie nemáme v pláne. Sezónu sme viac – menej uzatvorili. Samozrejme, kurty aj ďalej sú k dispozícii pre verejnosť a rôzne partie si ihriská môžu rezervovať,“ uviedol predseda VK One a tiež Beachwoleybalového clubu Ružomberok Tomáš Varga.

Oficiálne tréningy VK One sa už presunuli pod strechu, lenže kvôli koronavírusu mladým ružomberským volejbalistom nastali nemalé problémy. „Technika, údery i ostatné činnosti, sú úplne rozdielne v ´šestkovom´ volejbale ako v plážovom, preto od augusta príprava družstiev prebiehala v telocvičniach. Družstvo kadetov, ktoré využívalo objekt Základnej školy Likavka, tento víkend už štartuje na finálovom turnaji Pohára mládeže v Prešove. Od októbra by sa mali rozbehnúť všetky súťaže pod ekipou Slovenskej volejbalovej federácie, žiaľ, momentálne nevieme, čo bude ďalej s tréningovým procesom. Riaditeľ Základnej školy Klačno Mojmír Šrobár nám oznámil, že do 15. septembra máme stopnutú telocvičňu kvôli COVID-19 a potom sa uvidí, čo ďalej. Zvedavý som, ako pochodím v pondelok na Gymnáziu sv. Andreja v Ružomberku. Zo vzniknutej situácie sme nešťastní. Človek niečo plánuje, organizuje a potom zo dňa na deň sa všetko ruší,“ odkryl aktuálne, až neriešiteľné problémy Varga.

Akousi, hoci neúplnou alternatívou, by zatiaľ mohol byť vonkajší areál „zéešky“ na Klačne. „Medzi budovami, kde sa nachádza malé futbalové ihrisko s umelým povrchom, sú postavené stĺpy na sieť a na ploche vytiahnuté volejbalové čiary. Teoreticky tento ´plac´ prichádza do úvahy, lenže keď príde chladnejšie a hlavne daždivé počasie, neviem, čo budeme robiť,“ doplnil Varga.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia