Hlavným kormidelníkom Peter Struhár. asistentom Peter Tomko

Hlavným kormidelníkom Peter Struhár. asistentom Peter Tomko

RedakciaŠport31.5.2021

MFK Ružomberok po skončení spolupráce s hlavným koučom Jánom Hasprom a jeho asistentom Marekom Saparom, už vyriešil kľúčové posty v realizačnom tíme A mužstve. Novým trénerom fortunaligistu spod Čebraťa sa stal 37 – ročný Peter Struhár a jeho asistentom bude doterajší športový riaditeľ mládeže v liptovskom klube Peter Tomko, takisto ročník narodenia 1984.

Všetko sa to udialo strašne rýchlo. Som veľmi rád, že dostávam takúto šancu. Určite je to významný posun v mojej kariére a zároveň veľká výzva. Prichádzam do klubu s bohatou históriou, ktorý sa dlhodobo radí k najlepším na Slovensku a veľmi dobre pracuje s mládežou. Na tom chcem aj stavať a zapracovávať vlastných odchovancov do A tímu,“ povedal pre náš portál Struhár, ktorý v súťažnom ročníku 2019/2020 v ružomberskom klube bol asistentom trénera Ladislava Pecka pri druholigovom „béčku“ a predtým mal na starosti kategóriu starších žiakov U 14.

Struhár, ktorý naposledy ako hrajúci tréner viedol treťoligový Tatran Oravské Veselé, má svoju predstavu o hernom štýle mužstva. „Moja futbalová filozofia je založená na poctivom, dynamickom futbale smerom dopredu, podmurovanom zdravou agresivitou keď hráči nešetria nabehanými kilometrami,“ uviedol ambiciózny kormidelník, ktorý mimochodom má zvládnuté dve vysoké školy – Fakultu telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského a inžiniersky odbor spoľahlivosť a bezpečnosť technických systémov na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre.

Nový kormidelník Ruže, ktorý je aj majiteľom regeneračno-rekondičného centra v Martine, s futbalom začínal vo Fomate Martin a potom mal celý rad hráčskych zastávok. Na profesionálnu scénu vstúpil v Slovane Bratislava, neskôr obliekal tiež dres FC Nitra, či DAC Dunajská Streda a sproboval i zahraničné adresy - v Česku, Maďarsku a Rakúsku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia