Hodnotenie hlavného kouča J. Suju

Hodnotenie hlavného kouča J. Suju

Ján SvrčekŠport11.10.2023

Ružomberské basketbalistky dnes v 1. kole skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA prehrali v Rige s družstvom TTT o dvadsať päť bodov – 56:81, avšak na palubovke viacnásobného účastníka Európskej ligy, zanechali celkom sympatický dojem.

Moje pocity sú celkom príjemné, akurát škoda posledných troch-štyroch minút, keď dievčatá jeden úsek prehrali o desať bodov. Inak zápas mohol skončiť pätnásť-šestnásť bodovým víťazstvom domáceho družstva, čo by bolo pre nás excelentné. Cenné bolo, že sme súperkám nedali nič ľahko,“ vravel bezprostredne po stretnutí tréner ružomberského družstva Juraj Suja.

Prvé tri-štyri minúty, sme mali dobré, ale ako prišli striedania ,bolo vidno, že dievčatá z druhej ´lajny´ prvýkrát hrajú takýto zápas. Začali sme padať, mali sme veľa strát a Riga úvodnú štvrtinu vyhrala 18:8,“ prešiel J. Suja k samotnému duelu. „Potom sa dievčatá celkom slušne adaptovali a v druhej desaťminútovke už boli vyrovnaným partnerom. Tretiu ´štvrtku´ dokonca vyhrali. Škoda, už spomínaného záveru.“

Lotyšské družstvo boli fyzicky mimoriadne zdatným protivníkom. „Súperky hrali mega agresívne. Naše dievčatá sa ešte s niečím takým nestretli. No verím, že ich to posunie ďalej. Kvôli tomu aj medzinárodnú súťaž hráme,“ pripojil z Rigy Juraj Suja.

Foto: fiba

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia