Hokejová galaxia na ružomberskom zimáku

Hokejová galaxia na ružomberskom "zimáku"

Ján SvrčekŠport9.11.2023

Pôjde o tretí regionálny turnaj dievčat do 15 rokov. Po Michalovciach a Bratislave Hokejová galaxia zavíta v závere tohto týždňa na Zimný štadión Stana Mikitu do Ružomberka.

Oslovil nás Slovenský zväz ľadového hokeja. Určite zavážil aj fakt, že sme v strede republiky, či využiteľnosť našej ľadovej plochy počas asociačnej prestávky,“ uviedol manažér MHK Ružomberok Peter Matejka. „Zajtra (10. novembra) poobede sú naplánované dva tréningy a v sobotu a v nedeľu dievčatá čaká turnaj, kde hráčky budú rozdelené do štyroch družstiev. Tie sa stretnú systémom každý s každým, keď po oba dopoludnia prídu na rad po tri zápasy. Predstaví sa takmer sedemdesiat nominovaných dievčat.“

Nádejné hokejistky na Slovensku nemajú vlastnú mládežnícku súťaž, a tak v žiackych alebo dorasteneckých kategóriách pôsobia medzi chlapcami. Zmyslom Hokejovej galaxie je umožniť dievčatám, aby si mohli zmerať sily medzi sebou a porovnať sa s rovesníčkami.

Na ružomberskom „zimáku“ bude nad hokejovou mlaďou dohliadať generálna manažérka ženských reprezentácií Ľubomíra Kožanová, trénerka Adriana Štofanková a tréner brankárov Roman Mega. V rámci vzdelávacieho programu dostane priestor aj sedem súčasných reprezentantiek a členiek ŠKP Bratislava - Ema Gálisová, Janka Hlinková, Romana Košecká, Lucia Ištocyová, Laura Jancsóová, Lívia Kúbeková a Laura Šuliková, ktoré budú vypomáhať zo striedačky.

Medzi nominovanými sú aj „kočky“ z domáceho klubu Natália Korbačková a brankárka Eva Olejníková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia