Hokejová legenda M. Šatan v Ružomberku

Hokejová legenda M. Šatan v Ružomberku

RedakciaŠport22.4.2022

Od dnes do nedele na Zimnom štadióne Stana Mikitu v Ružomberku, ktorý sa odel do slávnostného šatu, prebiehajú za účasti štyroch najlepších tímov v každej kategórii majstrovstvá Slovenska starších žiakov a kadetov.

Po dnešných dvoch stretnutiach ôsmakov, pred úvodným súbojom kadetov (Slovan Bratislava – Barani Banská Bystrica) nasledovalo slávnostné otvorenie republikových šampionátov, aj za účasti prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslava Šatana, primátora mesta Ružomberok Igora Čombora a jeho zástupcov Michala Lazára a Jána Bednárika.

„V minulosti som raz zavítal na ružomberský zimný štadión, ktorý mi strašne pripomína môj rodný ´zimák´ v Topoľčanoch, hlavne rovnakými drevenými lavicami. Mne osobne sa tento športový stánok, ktorý slúži hlavne mládeži, páči. V tamojšom klube sú ľudia, ktorí odvádzajú dobrú prácu s nastupujúcou zmenou. Verím, že náš nový formát bude pre chlapcov zážitkom na celý život, povedal nám M. Šatan, majster sveta 2002 v Göteborgu a víťaz Stanley Cupu v roku 2009 s Pittsburgh Penguins.

Je tu pekný štadión a tak v úzkej súčinnosti s Petrom Matejkom sme sa rozhodli náš pilotný projekt zorganizovať práve v Ružomberku. V budúcnosti je zámer, aby rotoval po ďalších regiónoch. Pod hlavičkou majstrovstiev Slovenska sme spojili tri turnaje, keď posledný, dorastencov, sa uskutoční v Ružomberku budúci víkend,“ uviedol športový manažér Rastislav Konečný.

Príjemný pocit z extra porcie SZĽH nezakrýval hlavný domáci hostiteľ Jozef Horváth, predseda MHK Ružomberok, ktorý je tiež prevádzkovateľ miestnej hokejovej arény. „V prvom rade sa musím poďakovať nášmu zväzu za prejavenú dôveru. Tým nám aj ekonomicky pomohol vyrábať ľad až do 1. mája 2022, čo náš klub využil tiež na zorganizovanie dvoch vydarených vlastných turnajov. Netajím, od dvoch víkendov si veľa sľubujem aj z hľadiska budúcnosti klubu. Chalani môžu vidieť hokej na najvyššej republikovej mládežníckej úrovni. Tu dostávajú príležitosť čerpať motiváciu do budúcnosti, aby raz aj oni boli účastníkmi takéto podujatia,“ pripojil J. Horváth.

V kategórii starších žiakov štartujú: HC Slovan Bratislava, Dukla Trenčín, MsHKM Žilina a HK ŠKP Poprad a medzi kadetmi: HC Slovan Bratislava, MMHK Nitra, HK ŠKP Poprad a Barani Banská Bystrica.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia