Hokejová mlaď na zimáku a na Zarevúcej

Hokejová mlaď na "zimáku" a na Zarevúcej

RedakciaŠport5.6.2020

Mestský hokejový klub Ružomberok má za sebou stretnutia funkcionárov a trénerov s rodičmi svojich členov. Tie sa uskutočnili podľa jednotlivých kategórií.

V zmysle stanov v takomto čase zvykneme zvolať konferenciu nášho klubu, no v súčasnej situácii sme zvolili túto formu. S rodičmi sme hovorili o letnej príprave, o družstvách, ktoré hodláme prihlásiť do súťaží, o ekonomickom zabezpečení novej sezóny i o ďalších veciach, ktoré súvisia s chodom klubu. Zároveň sme predložili návrh výkonného výboru, týkajúci sa zmeny vo funkcii predsedu. Doterajší dlhoročný šéf Peter Žitník zo zdravotných dôvodov požiadal o uvoľnenie, s tým, že vo výbore bude naďalej pracovať. Za nového predsedu bol jednohlasne zvolený Jozef Horváth, tiež správca ružomberského zimného štadióna,“ informoval nás manažér MHK Ružomberok Peter Matejka.

Aj v súťažnom ročníku 2020/2021 bude mať klub tímy kadetov, siedmakov, šiestakov, štvrtákov a tretiakov. Pribudlo družstvo dorastencov, ktoré čaká štart v I. lige, naopak stále otáznik visí nad piatakmi. „V doraste máme dohodnutú spoluprácu s MHC Martin, ktorý v tejto kategórii má svoj celok v extralige. Už treba dotiahnuť iba nejaké detaily,“ vysvetľoval Matejka.

Trénerské rady zatiaľ zostali v starom „šate“, črtá sa akurát jedna zmena. „Marek Kohút by mal v septembri odcestovať na stáž do Fínska. Predbežne už to má aj potvrdené. Ak odíde, máme za neho náhradu, o mene ešte teraz nechcem hovoriť,“ pripojil manažér MHK.

Letná príprava ružomberskej hokejovej mlade prebieha na zimnom štadióne a v areáli Základnej školy Zarevúca. „Na ´zimáku´, kde je vybrúsená betónová plocha, naraz môžu trénovať aj dve kategórie, ten priestor je taký veľký. K dispozícii tu sú tiež všetky potrebné pomôcky. Najviac však je využívaný atletický areál na Zarevúcej. V takomto režime sa družstvá budú pripravovať do konca júla. V auguste chlapci dostanú dva týždne voľna a potom by sme už mali korčuľovať na ľade,“ vravel P. Matejka.

Čo sa týka rozpočtu, MHK Ružomberok, aby pokryl všetky náklady v novej sezóne, potrebuje celkove vyskladať 100 – 120 tisíc eur.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia