Hokejová mlaď sa rozbehla v ústrety novej sezóne

Hokejová mlaď sa rozbehla v ústrety novej sezóne

RedakciaŠport16.8.2022

Vonku cez deň sa aj v Ružomberku ortuť v teplomere stále šplhá dosť vysoko, výroba ľadu na Štadióne S. Mikitu však fachčí na plné obrátky už od 8. augusta. Naplno sa tu rozbehol tréningový proces mladej zmeny Mestského hokejového klubu Ružomberok a zároveň do druhého týždňa vhupol táborový event.

Minulý týždeň sme mali prípravku a predprípravku, teda ´decká´ do 4. ročníka základných škôl. Všetkých bolo dvadsať osem,“ rozhovoril tréner MHK Patrik Oravec, ktorý má pod palcom celú kempovú edíciu. „Od pondelka sa konajú až dva celodenné tábory – mladších žiakov, kde máme 43 detí a starších žiakov s dvadsiatimi štyrmi korčuliarmi. Každý turnus ponúka rovnaký režim, schádzame sa ráno a končíme okolo šestnástej hodiny. Vždy sú na programe dva tréningy na ľade, jeden ´suchý´ a samozrejme nechýbajú ani iné aktivity. Zameriavame sa tiež na to, aby účastníci týchto táborov sa čo najviac dozvedeli o hokeji. Pre každý kolektív je jeden deň vyhradený ako čisto zážitkový. Prechádzajúci týždeň sme boli v Obrove v Čutkovskej doline a zajtra sa s dvomi partiami vyberieme do Hrabova, do Tarzánie a potom si na Klačne, v areáli Fitness centra California sprobujeme beach volejbal,“ pokračoval Oravec

Keď sme to zrátali, z troch kempov nám vyšlo číslo deväťdesiat päť účastníkov. „Interes bol enormný. Niektorých záujemcov sme boli nútení aj odmietnuť. V prvom rade táto letná akcia je adresovaná našim mladým hokejistom, prípadne potenciálnym adeptom na vstup do klubových prípraviek. Spoločnou snahou je, aby denný program bol vždy pestrý. Chceme, aby si chlapci i pár dievčat ten týždeň užili. Čo sa týka hokejovej abecedy, je jasný zámer deti obohatiť o nové zručnosti, či návyky. Aj keď všetci dobre vieme, že tých päť dní je na to málo. No môže našich členov ešte viac vtiahnuť do tohto krásneho športu,“ dodal Patrik Oravec.

Hokejové kempy v stánku úžasnej hokejovej legendy S. Mikitu mali svoj debut v roku 2017 a odvtedy sú už neodmysliteľnou súčasťou prázdnin v Ružomberku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia