Hokejová mlaď sa vrátila na ľad

Hokejová mlaď sa vrátila na ľad

RedakciaŠport6.3.2021

Na zimnom štadióne S. Mikitu pokračuje výroba ľadu. Po dlhšej pauze, päťkrát do týždňa tu korčuľujú mládežníci MHK Ružomberok.

Tréningy ponímame ako hromadné podujatia, ktoré môžu trvať maximálne 48 hodín,“ začal nám objasňovať dianie na „zimáku“ manažér ružomberského klubu Peter Matejka. „Vždy, 48 hodín pred začiatkom dvojdňového bloku, akciu je nutné ohlásiť na Regionálny úrade verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši. Chlapci musia prísť s negatívnym čerstvým, nie starším ako dvanásť hodín, PCR, alebo antigénovým testom, ktorý im platí oba dni.“

Dorastenci, kadeti a žiaci sa na ľade stretávajú v pondelok, utorok, štvrtok a piatok, pričom sobota je vyhradená pre prípravkárov. „Začíname o 14.30 hod. dorastenecko – kadetskou partiou, potom šatne prejdú dezinfekciou, aby o 17.30 hod. mohli začať korčuľovať žiacke kategórie. Chalani odtrénujú a idú, aj s výstrojom domov, samozrejme, žiadne sprchovanie neprichádza do úvahy. Voľný deň je streda, keď sa štadión dezinfikuje. Hoci všetko je na dobrovoľnej báze, u dorastencov a kadetov chodia všetci chalani, pri žiakoch je účasť na úrovni osemdesiatpäť percent a u prípravkárov, na ktorých sa tiež vzťahuje testovanie na covid, mávame pätnásť-šestnásť ´decák´. Myslím si, že celkove je záujem veľmi slušný,“ pokračoval Matejka.

Aj keď súťažný ročník 2020/2021 u mládeže je už pasé, hoci sa poriadne nestihol ani rozbehnúť, ružomberský zimný štadión, ak sa nič v pandemických pravidlách nezmení, by mal byť v prevádzke do konca apríla. „Asi tak sme priebežne dohodnutí s jeho správcom Jozefom Horváthom. V prípade, že by sa situácia zlepšila a uvoľnili opatrenia, v apríli by prichádzali do úvahy aj nejaké žiacke turnaje. Taká je i predstava Slovenského zväzu ľadového hokeja,“ uzavrel ružomberský hokejový funkcionár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia