Hokejové leto zatiaľ v poltuctovom režime

Hokejové leto zatiaľ v poltuctovom režime

RedakciaŠport29.4.2021

V pondelok sme odštartovali letnú prípravu. Ide o kategórie dorastencov a žiakov 7. a 8. ročníka ZŠ, čo je takmer šesťdesiat hokejistov. Tieto družstvá majú tréningy na suchu každý deň, od pondelka do piatku. Budúci týždeň sa pridajú aj piataci, prípravkári a predprípravkári. Zatiaľ, napriek dlhej pauze, nemožno povedať, že by chalani nepokračovali a zanevreli na hokej. Uvidíme aký bude záujem u mladších detí. No verím, že takisto sa nám všetky vrátia,“ vravel výkonný manažér Mestského hokejového klubu Ružomberok Peter Matejka.

Mladí hokejisti využívajú „zimák“, tiež vonkajšie priestory v jeho areáli a ihrisko Základnej školy Zarevúca. „Na betónovej ploche zimného štadióna máme prenosné basketbalové koše, hokejové bránky slúžia na hokejbal i malý futbal, chlapci hokejkou môžu miešať loptičku. K dispozícii je tiež posilňovňa a vonku by malo vyrásť workoutové ihrisko, akési ´fitko´ v prírode, na čom robí predseda klubu Jozef Horváth. Na každom ´placi´ je, v zmysle aktuálnych usmernení iba šesť našich mladíkov a tréner. Od polovice mája sme si zarezervovali raz do týždňa aj ľad pre dorastencov a všetky žiacke kategórie v Aréne Jána Laca v Liptovskom Mikuláši, pričom predpokladáme, že dovtedy už príslušné orgány povolia spoločné tréningy. Ak by zostalo len pri šesťčlenných skupinkách, to by pre nás nemalo význam,“ pokračoval Matejka.

Keďže predchádzajúca hokejová sezóna bol ešte v polovici októbra 2020 stopnutá a napokon aj anulovaná, určitou alternatívou by mali byť jarné ligy. „S touto iniciatívou prišiel Slovenský hokejový zväz a kluby v rámci Žilinského kraja sú myšlienke naklonené. Uvidíme, či sa tento projekt podarí. Všetko závisí od toho, kedy sa bude dať normálne korčuľovať a trénovať. Ak družstvá vyjdú na ľad až dakedy koncom mája, skôr to potom vyzerá iba na nejaké prípravné zápasy, no nechcem predbiehať,“ dodal hokejový ružomberský hokejový funkcionár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia