Hokejový Christmas Cup a parádna kuiisa

Hokejový Christmas Cup a parádna kuiisa

RedakciaŠport29.12.2022

Dnes popoludní na Zimnom štadióne S. Mikitu v Ružomberku skončil dvojdňový hokejový Christmas Cup žiakov štvrtých ročníkov. Prvenstvo patrilo družstvu HK Poprad – bieli, ktoré vo finále zdolalo HK Spartak Dubnica. Tretí boli Vlci Žilina – zelení. Domáci poter v konkurencii dvanástich tímov obsadil ôsmu priečku. Zároveň prebiehali vždy dva zápasy, pričom každý na jednej „polke“ klziska, keď v strede bol mantinel.

V kabíne bola super nálada, celkove prevládali maximálne príjemné pocity. Turnaj bol zorganizovaný na vysokej úrovni,“ rozhovoril sa tréner štvrtákov MHK Ružomberok Marek Bombara, ktorý túto partiu vedie spolu s Máriom Rothom. „Prišli k nám veľké hokejové mestá a chlapci dokázali niektoré aj zdolať, Slovan Bratislava, Duklu Trenčín, či Poprad. Navyše viac – menej s každým odohrali vyrovnané stretnutia. Bolo vidno, že ´decká´ sú šťastné, takisto podujatie sa páčilo početným rodičom, či ostatným rodinným príslušníkom. Aj ´zimák´ sa pekne zaplnil, naozaj žil. Atmosféra bola úžasná.“

Zaujímavú konfrontáciu najmladšej hokejovej zmeny si rovnako pochvaľoval tiež tréner prípraviek MHK Dolný Kubín Milan Jonák: „Bolo to fajn, že deti si mohli zahrať proti svojim rovesníkom z rôznych kútov Slovenska. Aj pre nás trénerov je takýto turnaj veľmi prospešný. Ukáže nám, či ideme správnym smerom. V Ružomberku bola takisto príležitosť stretnúť sa kolegami, vymeniť si nejaké poznatky a navzájom sa obohatiť. Nuž a v hľadisku vládla fantastická kulisa. Rodičia doslova ´žerú´ svoje deti a oni to na ľade cítia.“

Pred pandémiou Christmas Cup pod taktovkou ružomberského klubu bol adresovaný družstvám starších žiakov, teraz sa jeho formát zmenil. „S touto kategóriou budeme aj v našej tradícii pokračovať. Turnaj môže byť tiež impulzom pre ďalších chalanov, aby si našli cestu k hokeju. V tejto sezóne sme pripravili asi najväčší ´podnik´ pre žiakov 4. ročníkov ZŠ na Slovensku. Dvanásť tímov, to je optimálny počet. Záujem však bol ešte väčší. Keď som sa von pozrel, aut bolo ako na parkovisku pred Tescom, keď sa hrá ligový futbal. Veď svoje ratolesti sprevádzali dokonca aj starí rodičia. Po každej stránke to bola vydarená akcia,“ povedal pre náš portál manažér hostiteľského klubu Peter Matejka.

Poradie: 1. HK Poprad – bieli, 2. HK Spartak Dubnica, 3. Vlci Žilina – zelení, 4. HK Gladiátors Trnava, 5. Vlci Žilina – žltí, 6. HC Slovan Bratislava – modrí, 7. MHK Dolný Kubín, 8. MHK Ružomberok, 9. HC Slovan Bratislava – bieli, 10. Dukla Trenčín – žltí, 11. Dukla Trenčín – bordoví, 12. HK Poprad – modrí.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia