Horská cyklistika v ružomberskom stredisku začala písať dvanástu sezónu

Horská cyklistika v ružomberskom stredisku začala písať dvanástu sezónu

RedakciaŠport3.6.2020

Ružomberský bike park Malinô Brdo – Hrabovo v sobotu (30. mája) otvoril tohtoročnú letnú sezónu. „Nabehli sme na tradičný režim. Z deviatich trás pre zjazd na horských bicykloch, je päť k dispozícii. Tiež sú v ponuke horské káry a horské kolobežky. Kabinková lanovka zatiaľ premáva len cez víkendy od 8:30 hod. do 16:30 hod. a od letných prázdnin prejde na každodennú prevádzku,“ informoval nás manažér marketingu Malinô Brdo Ski & Bike parku Tomáš Gazdarica a jedným dychom pripojil: „Prvý deň, keď bolo pekné počasie, prišlo cez sto ´bikerov´, čo považujem za veľmi slušné číslo na úvod.“

Smelo môžeme povedať, že ide o špičkový „stánok“ pre vyznavačov kráľovskej disciplíny horskej cyklistiky, teda downhillu. „Dva týždne u nás brigádoval najlepší slovenský zjazdár, jazdec Svetového pohára Adam Rojček spolu so svojou partiou. Po zime naozaj skvele pripravili naše traily,“ uviedol ďalej Gazdarica.

Ružomberské kráľovstvo horskej cyklistiky bolo uvedené do života v roku 2009. „Najprv sme mali len jednu, Medvediu cestu, no už prvú sezónu pribudli ešte dve a potom ponuka ďalej rástla,“ dodal Gazdarica.

Z eventov by sa počas leta v Malinô Brdo Ski & Bike parku mal konať už tradične cross duatlon (1. augusta) v rámci série 123athlon, tretíkrát Hrabovský triatlon (2. augusta) a dátum 19. a 20. septembra je „zabukovaný“ pre veľký „podnik“ pod hlavičkou Spartan race. V tomto prípade, vzhľadom na očakávaných okolo 5 tisíc účastníkov, rozhodujúce slovo bude musieť povedať hlavný hygienik. Koncom júla sa ešte hotuje jedna zaujímavá testovačka bicyklov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia