Horskí bikeri zase v Ružomberku

Horskí bikeri zase v Ružomberku

Ján SvrčekŠport13.5.2026

V nedeľu (17. mája) sa v ružomberskom bike parku uskutoční 2. kolo Slovenského pohára v downhille (v zjazde na horských bicykloch), ktorá bude mať aj punc majstrovstiev Českej republiky v tomto cyklistickom odvetví.

Rezort Malinô Brdo – Hrabovo bol pravidelnou adresou národnej pohárovky. Potom ale nastala pauza a v roku 2022 sa zase vrátil do slovenského kalendára.

Českí pretekári takto viac budú inšpirovaní zavítať na Malinô Brdo a zvýšiť konkurenciu. Budúci rok sa zase v Českej republike uskutočnia majstrovstvách Slovenska,“ povedal nám riaditeľ podujatia Jozef Šiška zo Žiliny. „Celkove očakávame okolo 130 – 150 jazdcov, pričom presné počty budú známe až v sobotu. Zo starej slovenskej špička zostal len Denis Kohút, keďže Rastislav Baránek a Adam Rojček už skončili so súťažnou kariérou. Horských bikerov je síce na Slovensku dosť, ale súťažných jazdcov ubúda.“

V piatok a v sobotu (15. a 16. mája) sú naplánované voľné tréningy, pričom v sobotu sa uskutoční aj definitívna registrácia pretekárov. V nedeľu od 11:00 hod. sa začnú semifinálové jazdy a o 13:00 hod. príde na rad finálový program.

Jazdcov čaká 1780 m zjazd, s prevýšením 420 m a cieľom v Hrabove, pri údolnej stanici kabínkovej lanovky. Vypísané sú kategórie: muži elite, masters, super master, juniori, hobby, hardtail, ženy a žiaci.

Foto: autor

© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia