Horskí cyklisti do Liptovských Sliačov

Horskí cyklisti do Liptovských Sliačov

Ján SvrčekŠport21.7.2023

V nedeľu (23. júla) sa uskutoční 7. ročník cyklistických pretekov s názvom Sliačanský pedál, ktorý je štvrtým podujatím Cvyklo pohára – MTB série Liptova.

V Liptovských Sliačoch sa aktéri na hlavnú 18 km trať (prevýšenie 440 m) vydajú o 11. hod. (muži do 24, do 39, do 49 a nad 50 rokov, ženy do 30 a nad 30 rokov) a o 12:30 hod. je naplánovaný štart krátkej dištancie, ktorá meria 7,5 km (111 m). Už tradične k slovu príde aj detský drobizg. Centrom obľúbeného „dostaveníčka“ vyznavačov horskej cyklistiky bude amfiteáter Pažite.

Formát je rovnaký ako vlani, akurát prvý raz púšťame aj kategóriu e-bike, avšak spoločnú pre mužov i ženy. Je to skôr próba, pričom uvidíme, s akým záujem sa stretne. Ak priláka väčší počet súťažiach, potom budeme zvažovať, čo ďalej,“ informoval nás zakladateľ a riaditeľ pretekov Peter Antol.

Vlani organizátori na nosných trasách narátali 94 štartujúcich a „dvadsiatku“ decák. „Len mimochodom, pred rokom sa vopred prihlásilo 36 cyklistov, teraz už ich je šesťdesiat. Sám som zvedavý, aký bude konečný počet,“ podotkol P. Antol.

Sliačanský pedál od svojho zrodu mal len jednu pauzu, a to v roku 2020, a to kvôli vrtochom počasia, keďže obec bola pod vodou. Inak súťaž adresovanú najširšej verejnosti nestopol ani covid.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia