Horský biker jednu dekádu čakal na druhé republikové zlato

Horský "biker" jednu dekádu čakal na druhé republikové zlato

Ján SvrčekŠport21.5.2024

Člen Klubu nadšencov amatérskej cyklistiky Ružomberok Miroslav Hulej sa stal majstrom Slovenska v MTB maratóne medzi masters nad 60 rokov v Rajeckých Tepliciach.

Dlhoročný ružomberský amatérsky „biker“ 75,5 km trať, s prevýšením cez 2300 m, zdolal za 3:45:09,6 hod., keď v cieli bol o vyše dvadsať sekúnd rýchlejší ako strieborný Vladimír Palúch (Donovaly).

Týmto pretekom som podriadil všetko. Prácu i voľný čas. Od januára som sa na maratón v horskej cyklistike veľmi intenzívne pripravoval. Netajím, veľa som obetoval môjmu snu a prišla krásna odmena,“ začal rozprávať M. Hulej, ktorý v tomto roku „prestúpil“ medzi šesťdesiatnikov. „Je to môj druhý republikový titul, a to po desiatich rokoch. Prvý som získal v kategórii od 50 do 59 rokov. Nechcel by som na ďalší čakať až po dovŕšení sedemdesiatky.“

Nebola to však žiadne prechádzka. Veď takmer štyri hodiny pretekár strávil v sedle. „Už parametre trate hovorili o jej obtiažnosti. Navyše, išlo skôr o ťahavý maratón, než technický. Síce mne takýto profil veľmi nesedí, človek sa musel pripraviť i na dané podmienky. Zároveň musím zaklopať, že vyhli sa mi technické problémy s bicyklom. Veď práve kvôli nim niekoľkí pretekári, myslím tým celkove, ani neprišli do cieľa. Opatrnosť však stále, zvlášť pri zjazdoch, bola nevyhnutná,“ doplnil Miroslav Hulej.

Foto: archív MH

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia