Horský biker M. Ulík boduje

Horský "biker" M. Ulík boduje

RedakciaŠport25.4.2023

V 2. kole Slovenského pohára v horskej cyklistike v Drozdove, ktorý mal aj status pretekov C1 UCI (Medzinárodnej cyklistickej únie), zvíťazil Poliak Bartlomiej Wawak. Na veľmi peknej piatej pozícii prišiel do cieľa najlepší Slovák Matej Ulík z Liptovskej Osady.

Bolo to oveľa lepšie ako na prvom pohárovom kole v Turčianskych Tepliciach, aj konkurencia sa zišla kvalitnejšia. V úvode mi najlepší trochu ušli, ale potom sa rozdiely dáko nemenili. Škoda možno toho začiatku, no som celkom spokojný,“ vravel M. Ulík, ktorému aj trať sadla. „Sú tam pekné dlhé kopce, technické zjazdy, všetko na úrovni.“

Člen Expres CZ-Scott Team - u Kolín, ktorý si do rebríčka Svetového pohára pripísal 60 bodov, o viac než dve a pol minúty nechal za sebou svojho najväčšieho domáceho rivala a kolegu z reprezentácie Martina Haringa, ktorý skončil ôsmy. „Poteší to, ale nie je to najpodstatnejšie. V prvom rade sa pozerám na seba, aby som sa zlepšoval.“ Za povšimnutie stojí, že pódium ovládli traja Poliaci a tretí bol maďarský reprezentant.

Najbližší víkend Ulíka čaká štart na Českom pohári v Touškove. „Samozrejme, pekné by bolo zopakovať prvenstvo z 1. kola v Kutnej Hore. Určite to nebude jednoduché, ale pokúsim sa,“ dodal 26 – ročný Osaďan.

Z výsledkov – muži elite: 1. Wawak 1:35:05,8, 2. Lukasik 1:36:06,6, 3. Helta 1:37:02,9 (všetci Poľ.), 4. Palumby (Maď.) 1:37:02,9, 5. Ulík 1:38:20,9, 8. Haring 1:40:52,4 (obaja SR).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia