Horský cyklista K. Jánošík zlatý a strieborný na domácom šampionáte

Horský cyklista K. Jánošík zlatý a strieborný na domácom šampionáte

RedakciaŠport12.9.2022

Kristián Jánošík z Liptovskej Lúžnej, ktorý jazdí za PROefekt across CST team, sa stal včera v Selciach majstrom Slovenska v MTB cross country, v disciplíne XCE, v šprintérskom eliminátore. Deň predtým (v sobotu) „Kiko“, ako ho oslovujú tí najbližší, získal, na rovnakej súťažnej adrese, republikové striebro v XCC, teda v šortreku, keď triumfoval Martin Haring z Dukly Banská Bystrica.

V sobotu sa jazdilo na 1,5 km okruhu, ktorý sme absolvovali šesťkrát. Druhé miesto je cenné, no bol som dosť nahnevaný. Cítil som, že aj Haringa, ktorý je u nás veľkou značkou, sa dá zdolať. Zadarmo som mu daroval sekundy na zjazdoch, či úsekoch, ktoré skôr patrili do cyklokrosu. Tam môj najväčší súper zveľaďoval svoj náskok. Keďže však stále jazdil na čele, musím priznať, že zaslúžene zvíťazil,“ komentoval prvý víkendový deň 23 – ročný Lúžňan.

V nedeľu už Jánošík jasal. Právom bol dekorovaný zlatou medailou. „Čo sa nepodarilo prvý deň, mi vyšlo včera. To boli jednoducho šprinty, najprv kvalifikácia a potom vyraďovacie jazdy. Priznám sa, tento štart som ani dáko neplánoval. Ide o špecifickú disciplínu, ktorej sa človek v tréningovom procese vôbec nevenuje. Z ôsmeho miesta v kvalifikácii som sa postupne predral až do finále. Navyše jednotlivé jazdy boli celkom suverénne, vrátane finálovej, kde som zdolal svojho klubového parťáka Floriana Papcuna,“ doložil držiteľ dvoch čerstvých republikových cyklistických „kovov“ a právom žiariaci Kristián Jánošík.

V šortreku si medzi juniormi bronzovú medailu vyjazdil Ján Vierik z Liptovskej Osady a v rovnakej disciplíne v kategórii masters „C“ boli na pódiu tiež členovia Klubu amatérskej cyklistiky Ružomberok, druhý Milan Jánošík a tretí Miroslav Hulej.

Z výsledkov: XCC – muži elite: 1. Haring (Dukla Banská Bystrica) 20:47, 2. K. Jánošík (PROefekt across team) 20:58, 3. Hrtánek (CK EPIC Dohňany) 21:04. juniori: 1. Minar (Športový klub Topoľčany) 22:45, 3. Vierik (OŠK Tatran Liptovská Osada) 23:08, masters „C“: 1. Glajza (CK CYKLOGLAJZA Banská Bystrica) 18:22, 2. M. Jánošík 19:00, 3. Hulej 19:40 (obaja KNAC Ružomberok), XCE – muži elite: 1. Jánošík, 2. Papcun (PROefekt across CST team), 3. Hrtánek.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia