Horský cyklista M. Ulík čaká na vrtochy počasia

Horský cyklista M. Ulík čaká na vrtochy počasia

RedakciaŠport19.10.2021

Dvojnásobný majster republiky v cyklokrose v kategórii elite Matej Ulík z Liptovskej Osady, po sobotňajšom Českom pohári (TOI TOI Cup 2021) v Rýmařove, bude mať teraz, vzhľadom na prázdny kalendár, dlhšiu súťažnú pauzu. Ďalšie kolá Slovenského pohára sú naplánované až na 13. a 14. novembra do Topoľčianok.

Ešte pred podujatím v Jeseníkoch Ulík si zajazdil aj jedno kolo národnej pohárovej súťaže v Podbrezovej, kde bol síce najlepší zo Slovákov, o 22 sekúnd pred svojim reprezentačným kolegom Martinom Haringom (Dukla Banská Bystrica), ale celkove desiaty za 59:49 min., keď triumfoval Belgičan Lander Loockx (58:40 min.). „Deň predtým som štartoval na Českom pohári v Slanom, takisto podujatí so statusom UCI C2, kde som skončil šiesty. Potom nasledovala sedemhodinová cesta autom, tá len znásobnila únava. Nesadla mi ani tamojšia špecifická trať, kde sa chlieb láme pri výbehu po schodoch. Na to som nemal,“ rozhovoril sa pretekár českého Expres CZ-Scott Team - u Kolín.

V sobotu v Rýmařove preťal cieľ ako jedenásty, tentoraz ale zo Slovákov bol druhý, keď Haring obsadil štvrtú priečku. „Neboli to vydarené preteky, predo mnou skončili aj jazdci, ktorých som predtým zdolal. Žiaľ, zase nudný a rýchly okruh. Stále nepredávam to, čo mám natrénované. Žiaľ, do karát mi nezahráva ani súčasné pekné počasie. Všetky trate sú strašne rýchle. Mojou prednosťou je skôr technika. Už nech zaprší, aby sme sa vrátili ku klasickému cyklokrosu,“ vravel ďalej Ulík.

Slovenský pohár v Topoľčiankach s najväčšou pravdepodobnosťou vynechám, lebo v rovnakom termíne je Svetový pohár v Tábore. Nuž a potom sa budem sústrediť na domáci šampionát, ktorý sa uskutoční 5. decembra v Trnave. Rád by som dosiahol majstrovský hetrik,“ pripojil 24 – ročný Osaďan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia