Horský cyklista M. Ulík zbiera body do svetového rebríčka

Horský cyklista M. Ulík zbiera body do svetového rebríčka

RedakciaŠport9.8.2022

Slovenský pohár MTB v nedeľu pokračoval pretekmi kategórie C2 v Poráči. Aktuálny majster republiky Matej Ulík z Liptovskej Osady skončil štvrtý, keď triumfoval Čech Filip Helta.

Na klasickej trati som dobre odštartoval, lenže už v úvodnom kole sa mi roztrhla reťaz. Takže bolo treba peši odkráčať do depa a tiež nejaký čas trvala oprava. V tej chvíli človeku hlavou prebehnú kadejaké myšlienka, aj či má zmysel vôbec pokračovať. Lenže povedal som si, že po 150 km ceste to predsa po nejakých desiatich minútach na trati len tak nezabalím. Strata na čelo bola dosť značná, no vrátil som sa a išiel na doraz. Každé predbehnutie súpera, vám dodáva energiu a znamená nemalé povzbudenie. Napokon moja stíhacia jazda vyústila v tretiu pozíciu, lenže tú sa mi nepodarila udržať, pretože v poslednom kole už chýbali sily. Pri spätnom zrátaní mi vyšlo, že reťaz si vyžiadala zhruba tri minúty. Bola to však iba vlastná technická chyba, zlé zaradenie na koreňoch. Na nič sa tu nedá vyhovárať. Inak moje tempo bolo rovnaké, ako víťaza,“ opísal svoju tortúru pretekár českého Expres CZ-Scott Team - u Kolín.

Šiestu pozíciu medzi „eliťákmi“ si vyjazdil Kristián Jánošík z Liptovskej Lúžnej, vo farbách PROefekt team – u.

V sobotu Ulík na podujatí C1 Triada MTB Paltinis v Rumunsku obsadil tretiu priečku, keď preteky ovládol jeho reprezentačný kolega a najväčší domáci rival Martin Haring. „Tretí ´flek´ nie je zlý, no čakal som ešte lepšie umiestnenie. Moja jazda nebola ani štandardná. Nie prvý raz v aktuálnej sezóne sa pod výkon podpísal rovnaký problém. Prvú polovicu som šliapal vpredu, lenže potom telo strácalo sily a bol z toho prepad až na piate miesto. Ešteže sa mi podarilo vrátiť na pódium. Takýto výpadok už pravidelne prichádza na prvých pretekoch po nejakom voľne. Niečo podobné ma zastihlo aj predchádzajúci víkend na ´cé jednotke´ v Bosne a Hercegovine. V sobotu som tam skončil piaty a v nedeľu tretí. Riešime to, prečo po plnej záťaži je môj výkon lepší, ako keď na dané preteky všetko vyladíme. Už k dačomu sme aj dospeli,“ dodal 25 – ročný horský cyklista.

Z výsledkov

Triada MTB Paltinis: 1. Haring (Dukla Banská Bystrica) 1:31:12, 2. Titarenko (Ukrajina) 1:32:08, Ulík (Expres CZ-Scott Team Kolín) 1:33:48.

Slovenský pohár, Poráč: 1. Helta (ČR) 1:25:36,4, 2. Wilson (Austrália) 1:28:05,7, 3. Haring 1:28:40,4, 4. Ulík 1:29:28,7, 6. K. Jánošík (PROefekt team) 1:32:40,9.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia