Hostitelia ovládli Turnaj B. Remeňa

Hostitelia ovládli Turnaj B. Remeňa

RedakciaŠport24.7.2022

V Černovej si včera pripomenuli pamiatku bývalého dlhoročného predsedu Telovýchovnej jednoty Máj Bernarda Remeňa futbalovým turnajom.

Stačí sa len dookola poobzerať. Toto takmer všetko, samozrejme až na novú tribúnu, je zásluha môjho otca a ľudí, ktorých mal vtedy okolo seba, na čele s Ladislavom Sliačanom, Petrom Kuniakom a Jozefom Rázgom. Som len rád, že sa nezabúda. Tento športový stánok by mohol niesť aj meno môjho otca,“ uviedol syn nestora športu v ružomberskej mestskej časti 72 – ročný Vladimír Remeň.

Černovci, tak ako v minulosti, chceli mať štyri tímy, no napokon išlo o konfrontáciu troch – Liptovskej Lúžnej, Hubovej a domácich futbalistov. „Ja za mladi som podobné turnaje mal veľmi rád, teraz je problém niečo zorganizovať. Mužstvá už ani na tradičné podujatia nechcú chodiť. Poďakovanie patrí obom klubom, čo prijali naše pozvanie. Štvrtým účastníkom mal byť Švošov, ten dal prednosť priateľskému zápasu. Určite však budeme v našom memoriáli v dvojročných cykloch pokračovať. Pán Remeň si to zaslúži,“ uviedol predseda TJ Máj Ján Rojček.

Hralo sa systémom každý s každým a pohár získali domáci futbalisti. Tí v rozhodujúcom zápase na záver zdolali Liptovskú Lúžnu 1:0, pričom víťazstvo zariadil domáci 17 – ročný mladík Dávid Omasta. Ten včera si prevzal aj cenu ako najlepší kanonier V. ligy, keď počas uplynulej sezóny dosiahol 26 gólov.

Hostiteľský tím koučoval hráč Peter Kajan a do svojho záskoku dával plné priehrštie emócií. „Vždy, keď dačo robím, tak naplno, snažil som sa mladým chlapcom maximálne pomôcť. Som rád, že prvenstvo zostalo doma. Lúžňania v druhom polčase trochu fyzicky odchádzali,“ vravel 30 – ročný Kajan. Hlavný kouč TJ Máj Viliam Hyravý je na dovolenke v Chorvátsku a jeho asistenta Štefana Jančiho tento týždeň vyautoval covid. „Bol to dobrý turnaj, tréner si tu môže kde – čo vyskúšať. Keďže chýbalo nám päť mužov zo základu, priestor dostali náhradníci a dorastenci. Niektorí chalani mali ešte len jeden tréning za sebou,“ konštatoval lúžňanský lodivod Karol Hrnčiar.

Kopli si aj starí páni, medzi sebou si to rozdali dve jedenástky. Keďže veková hranica bola stanovená nad 30 rokov, tak sme v týchto partiách videli aj mladíkov.

Výsledky: TJ Poľana Hubová – TJ Máj Černová 1:1, OFK Liptovská Lúžna – Hubová 6:0, Černová – Liptovská Lúžna 1:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia