Hotujú Malinô Brdo Cup

Hotujú Malinô Brdo Cup

RedakciaŠport1.7.2020

Sobota (4. júla) bude na trávnatom ihrisku pod priehradnou nádržou v Hrabove patriť 2. ročníku turnaja v minifutbale Malinô Brdo Cup, s brankárom a štyrmi hráčmi v poli.

Na rovnakom „placi“ 23. dielov napísal podobný „podnik“ s názvom Propet Cup, ktorý „odpálil“ a potom vkuse organizoval Peter Cigaňák, st. V roku 2016 mal svoju derniéru. Vlani, po trojročnej pauze, štafetový kolík prevzal syn predchádzajúceho „motora“ turnaja Peter Cigaňák mladší spolu s Markom Masarykom a začala sa písať nová tradícia „stretávok“ pod ružomberskou priehradou.

Pripravujeme rovnaký formát ako minulý rok, ktorý sa stretol s veľmi pozitívnou odozvou. Takže nebol dôvod, dačo meniť. Hlásia sa nám rôzne partie, vrátane celkov zimnej Ružomberskej futsalovej ligy. Účasť už potvrdilo tiež jedno družstvo z Banskej Bystrice. Opäť chceme naše podujatie povýšiť aj na spoločenskú udalosť,“ povedal pre náš portál Peter Cigaňák, ml.

Za povšimnutie stojí, že ani COVID – 19, nezobral organizátorskému tandemu guráž a event, na ktorom si dajú rande amatérski a rekreační vyznavači „koženej“ zostal v športovom kalendári. Prvý zápas je naplánovaný o 8:30 hod.

Vlani triumfoval tím Rapids, ktorý vo finále s Teplanimi po remíze 1:1, vyhral na penalty 3:2. Štartovalo osem „mančaftov“, teraz hostitelia rátajú s desiatimi mužstvami.

Uzávierka prihlášok je 3. júla, kontaktná adresa: p.ciganak.pc@gmail.com.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia