Hovorili sme s basketbalistkou Radkou Stašovou

Hovorili sme s basketbalistkou Radkou Stašovou

RedakciaŠport20.8.2020

Zo „starého“ kádra úradujúcich majsteriek republiky pod ženskými košmi pokračuje aj slovenská reprezentantka Radka Stašová. Rodená Košičanka, do centra dolného Liptova prišla pred štyrmi rokmi z ŠKP 08 Banská Bystrica. V úvodnej sezóne ešte hosťovala na predchádzajúcej basketbalovej adrese, no ďalšie tri roky už hájila farby MBK Ružomberka, ale s nejakými pauzami, pod ktoré sa podpísali zranenia.

Aké očakávania spájate s najbližšou sezónou? - znela pred dnešným dopoludňajším tréningom naša úvodná otázka na 23 – ročnú rozohrávačku?

„To je veľmi ťažké špecifikovať. Ešte sa len rozbehla naša príprava, no čo je najpodstatnejšie, to sú pohyby v hráčskom kádri. Ružomberok do súťaže vstúpi s výrazne pozmeneným družstvom a zároveň aj veľmi mladým, bez starších, skúsených hráčok. Takéto omladenie môže mať svoje mínusy, ale i výhody. Teraz ťažko povedať, čo bude prevažovať. Dúfam, že pozitíva.“

Všetko nasvedčuje tomu, že podobne ako minulý ročník aj nový budete otvárať ako ´jednotka´ na poste dirigentky, čo vy na to?

„Neviem, čo na to povedať. Ja sa na zodpovednosť, na šancu a celú sezónu teším.“

Do družstva pribudli Sofija Živaljevičová z Čiernej Hory a dve Američanky Zada Williamsová a Nicole Enabosiová. Aké pocity z nich máte?

„Celý kolektív je v pohode. Nové ´baby´ rýchlo medzi nás zapadli. Dôležité však bude, ako to bude vyzerať na ihrisku v zápasoch. Predovšetkým Američanky stoja pred novou výzvou, pred európskym basketbalom. Sama som zvedavá, ako rýchlo sa dokážu na nový štýl adaptovať.“

V kabíne zostali prázdne miesta po Oľge Jackovecovej, Nikole Dudášovej, Sherise Williamsovej a Michaele Feketeovej. Ktorá z týchto hráčok vám najviac chýba?

„Nie je jednoduché jedno meno vytiahnuť. V predchádzajúcej sezóne sme vytvorili veľmi dobrú partiu, pričom dobre sme sa navzájom poznali. Aj naše mimobasketbalové väzby boli pomerne úzke. No už sa treba pozerať dopredu.“

Čo zdravotný stav, nič vás momentálne nekvári?

„Cítim sa fajn a verím, že mi to vydrží aj celú sezónu.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia